Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Testvéremet vezetni tanítom....

Testvéremet vezetni tanítom. Milyen büntetésre számíthatok, ha elkapnak?

Figyelt kérdés

Az Auchan parkolójában tanulunk, annak is egy olyan részén, ahol nincs átmenő forgalom. Nővéremnek nincs még jogsija, nekem már 6 éve. Minden egyéb más szabályt betartunk a biztonsági övtől a sebességkorlátig.


Eddig azt hittem, hogy ilyen területre nem jönnek be, de egyik nap azt láttuk, hogy egy rendőrautó levillogott egy civilt és igazoltatta. Persze a parkolón belül.


A gugliba próbáltam keresni, de nem találtam semmit, szóval linket is elfogadok, ami ehhez kapcsolódik.


2011. júl. 18. 17:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ez régebben valóban szabálysértésnek minősült, azonban most néztem meg a hatályos szabálysértési törvényt, és kivették belőle.(1999. évi LXIX. tv)

Legalábbis én nem találtam.

2011. júl. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. A BTK-bak megtaláltam!


1978. évi IV. törvény - BTK. szerint jelenleg hatályos



Járművezetés tiltott átengedése


189. § (1)399 Aki a vasúti, vagy légi jármű, valamint gépi meghajtású vízi jármű vagy úszó munkagép avagy közúton gépi meghajtású jármű vezetését szeszes italtól befolyásolt állapotban levő vagy a vezetésre egyéb okból alkalmatlan személynek engedi át, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt


a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást, vagy tömegszerencsétlenséget,


b) öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,


c) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget

okoz.

2011. júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kedves "ma 21:59"! Nem vagyok jogász, de a nővér vezetésre alkalmas, azaz nem áll befolyásoltság illetve betegség akadályozó hatása alatt. Csak szimplán nincs engedélye. Én is ezt olvastam, de nekem úgy jött le hogy ezt a pontot nem lehet teljes egészében alkalmazni a helyzetre.
2011. júl. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A szabálysértési törvényben, és a büntetőtörvénykönyvben nem is fogtok szabálysértési magyarázatot találni.

A szabálysértési rendelet végrehajtási rendelete pedig a 218/1999 Kormány rendelet. Tehát:

Engedély nélküli vezetés


47. § (1) Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetőleg a közúti forgalomban olyan gépi meghajtású járművet vezet, amelynek vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, továbbá aki e járművek vezetését ilyen személynek átengedi,


százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Azzal szemben, aki a közúti forgalomban gépi meghajtású járművet engedély nélkül vezet, a szabálysértési hatóság járművezetéstől eltiltást alkalmazhat, továbbá a rendőrség helyszíni bírságot szabhat ki.


(3) Az (1) bekezdésben meghatározott közúti közlekedési szabálysértés esetén - a szabálysértési jogsegély keretében - a pénzbírságot kiszabó jogerős határozat végrehajtása átadható.

2011. júl. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Tehát nekem pénzbírság 100.000 Ft-ig, testvéremnek eltiltás és pénzbírság.

Ezek szerint az én jogsim marad.


Köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 19. 06:23
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
A nővér nem alkalmas a vezetésre, mert nincs jogosítványa.
2011. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
67%

Tanítgassad nyugodtan,csak ésszel.


A rendőr is "szemet fog hunyni",ha normálisan állsz a dolgokhoz,és nem hőbörögsz neki..:)

2011. júl. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!