Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A lakhelyeden is kerülgetni...

A lakhelyeden is kerülgetni kell a bicikliuton a gyalogosokat, futókat, babakocsisokat?

Figyelt kérdés

Hát nekem már kivan az összes nemlétező t.köm tőlük!!! Kb. 3x annyi gyalogos, futó, kismama használja a bicikliutat sétálásra nálunk, mint biciklis... Utálok már biciklizni emiatt ezeken az utakon. (Budapest amúgy).


Nálatok van ennek kultúrája?


2011. júl. 21. 01:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Én a népnevelés híve vagyok.


Ha ilyet tapasztalok, akkor direkt egy kicsit ráhúzok, úgy hogy frászt kap a rossz helyen tébláboló.

Ha az eszetlenek kapnának heti szinten 3-4 ilyen frászt leszoknának róla.


Gyerekek és kismamák persze kivételek.


Volt egy olyan durva esetem is, hogy egy 4-5 éves kölyök szédölgött a bicigli úton és simán jött nekem. Mellette egy 14-15 éves kikent 2 pics@ "vigyázott", ami abból állt, hogy röhögve nézték, hogy a végén megálló bicajomnak hogy megy neki a gyerek.

Na ott a kiscsajt fejét úgy leüvöltöttem az utcán hogy össze fosta magát.

2011. júl. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát én nem tudom, de egyre több ilyen esettel találkozom, nap mint nap biciklivel közlekedem. Kismamák babakocsival abszolúte nem zavarnak, hiszen tudom, hogy a babakocsinak nehéz olyan helyet találni, ahol szépen, zökkenőmentesen lehet tolni. Kisgyermekek sem zavarnak.


De pld. párok!!! Egymás mellett mennek, előttem, de úgy, hogy a pasi átlóg a másik sávba is, azaz nehogy el tudjak menni mellette fékezés vagy csengetés nélkül.


Vagy pld. mikor kocogó megy előttem, fülében a füldugójával (fülhallgató) és hiába csengetek, nem húzódik le, de a másik sávban meg jön velem szemben biciklis, hát ilyenkor kénytelen vagyok megállni és megvárni mig elmegy a másik biciklis. Úgy ki tudok akadni, eddig nem szóltam be senkinek, de mostmár be fogok, mert mire hazérek, mindig felbosszantom magam!!!

2011. júl. 21. 01:20
 3/12 anonim ***** válasza:
20%

Igen sétálnak kocognak.Ezek az utak nem csak bicikliseknem vannak....

Szerinted aki gyalog megy vagy éppen kocog menjen az autó mellett????

Ök nem is zavarnak.


VISZONT:a biciklisek mikor ott az a rohadt biciklis út még is a forgalmi úton tekernek?????Na én ettöl vagyok ki!!!!Legszívesebben az ablakból rákiabálnék..........


A bicikliden van csengö,klingelsz 1 et és már arrébb is mentek elöled.Viszont a biciklis szarik,teker a maga kis 15-20 as tempójában az autó meg szinte megáll mert nem tudja kikerülni ha szembe is jönnek...

Erröl ennyit!!!!!

2011. júl. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nálunk ez úgy van hogy a biciklisek mennek a járdán, amikor ott van külön elválasztva az ő sávjuk:D
2011. júl. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

6:55 ... a bicikliút a bicikliseknek van, nem a sétálóknak meg a futóknak, stb, ahogy te azt gondolod, mondod.. lehet, nálatok elnézik, vagy épp a járdán bicikliznek inkább, de ahol van bicikliút, ott van járda is!

De ha netán ez egy út, csak külön színnel jelölve a sávokat, hogy melyik kire vonatkozik, akkor is illene aszerint közlekedni.


Biciklivel és gyalog is szoktam közlekedni, és sokszor tapasztalom én is, hogy a kerékpárutat a gyalogosok is előszeretettel használják.. sőt, nem egyszer láttam olyat, hogy a gyalogos volt felháborodva, hogy a bringás rá mert szólni!! grr.. sokszor én is inkább teszek azért, hogy meglepődjenek, és talán megjegyezzék a gyalogosok idővel, hogy menjen a saját helyén ő is..

2011. júl. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%
A járdán tekerő és majdnem fellőkő biciklis mennyivel jobb? Nyilván nem fogok az úttesten sétálni, kocogni, ha van bicikliút és nincsen járda. Vagy te ezt tennéd?
2011. júl. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

ahol van kerékpárút, ott járda is van..

ahol nincs járda, ott bicikliút sincs.. (max az úttest részeként)

2011. júl. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:50


Ez nem igaz. Millió helyen van két település között kerékpárút, járda nélkül.

2011. júl. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Utolsónál a pont.....

Nagyon sok helyen van pl.felénk is.Van biciklis út de nincs leválasztva,se külön járda!!!

Na ehhez mit szólsz???

2011. júl. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, hogy városon belül vagy netán két települést összekötő útról beszélünk.. Igen kis település lehet az, ahol megoldották a kerékpárutat járda nélkül.. sőt abban sem vagyok biztos, hogy nem arról van-e szó, hogy az országos bicikliút összeköttetés miatt lett netán egy településen bevezetve csak az... mert az szerintem megint más, mint egy nagyvárosban, vagy akár pont a fővárosban..

Kisvárosban nőttem fel, ott is ahol netán nem is volt járda, a bicikliutat így építették ki, hogy egyben gyalogosút is legyen... (ezt én máshogy még nem láttam máshol sem) A fővárosban is bicikliztem bőven egy időben, és most egy megyeszékhelyen... ott mindenhol úgy van, ahogy írtam az előbb...

2011. júl. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!