Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A lakhelyeden is kerülgetni...

A lakhelyeden is kerülgetni kell a bicikliuton a gyalogosokat, futókat, babakocsisokat?

Figyelt kérdés

Hát nekem már kivan az összes nemlétező t.köm tőlük!!! Kb. 3x annyi gyalogos, futó, kismama használja a bicikliutat sétálásra nálunk, mint biciklis... Utálok már biciklizni emiatt ezeken az utakon. (Budapest amúgy).


Nálatok van ennek kultúrája?


2011. júl. 21. 01:09
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Hát itt van járda, csak mondjuk 10 méterrel odébb, a bicikliút mellett!! És hiába csengetek sokszor, mint írtam, fülhallgató a kocogók fülébe, és xarnak rá, ha csengetek nekik.


Tényleg nem értem az ilyen embereket, de ugy látom, mások se... Köszi a válaszokat!

2011. júl. 21. 14:09
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nap mint nap találkozok én is ezzel. A legjobban az szokott irritálni, amikor egyik oldalon van CSAK a bicikliút, a másik oldalon a járda. Természetesen a bicikliúton gyalogolnak, ami ráadásul nagyon szűk...

Az én tapasztalatom az, hogy nem nagyon figyelnek a gyalogosok arra, hogy melyik sáv kinek van, mennek ahol jól esik.

Én ha gyalog vagyok, próbálok mindig oldalra húzódni, hogy még véletlenül se akadályozzam a bicikliforgalmat, és mindig körültekintően haladok; ha keresztezem a bicikliutat körülnézek, hogy jön-e valaki, nem csak elindulok és felháborodok, ha a bicajos rámfékez.

Persze autóvezetőként azt is sokszor tapasztalom, hogy a kerékpárosok között is előfordulnak olyanok, akik úgy érzik rájuk nem vonatkoznak a szabályok (hosszan ki van építve a kerékpárút, mégis az úttesten bicajozik; körül sem néz, úgy hajt le a járdáról, stb.)

2011. júl. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!