Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem kötik a kerékpározás...

Bromkrezol kérdése:

Miért nem kötik a kerékpározást KRESZ vizsgához?

Figyelt kérdés
A jószerencsének, reflexnek és rutinnak hála életben marad a bicajos, és még ő ordibál felháborodva... Közben azt se tudja, mit lehet és mit nem...
2011. aug. 20. 09:08
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Erre volt egy hipotézisem, hogy a szittya ősök ugye lovon közlekedtek. Ekkor a közlekedésben a ló + lovas intelligenciája közösen vett részt. Na, ebből kivonták a lovat, ami meg megmaradt, hát azt látjuk az utakon.
2011. aug. 20. 15:52
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem kell vizsgához kötni, mert általában úgyis ők jönnek ki rosszabbul, ha hülyén viselkednek.

Amúgy attól függetlenül, hogy nem vizsgaköteles, még vannak szabályok a kerékpárosoknak is, amiket ha nem tartanak be, akkor ugyanúgy megbüntethetik őket.

2011. aug. 21. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Amúgy meg mit ér a KRESZ-vizsga, amikor az autósok 90%-a sem tudja a KRESZ-t?

A biciklis meg nem azért hajt át a piroson, mert nem ismeri a szabályt, hanem azért, mert ő többnek tartja magát, mint ami.

2011. aug. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
egy 5éves gyerekkel, hogy olvastatod el a kresz könyvet
2011. aug. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Király Sándor válasza:


egy 5éves gyerekkel, hogy olvastatod el a kresz könyvet


5 éves gyereknek semmi keresnivalója közúton a kerékpárral!

2011. aug. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
most raktam le a jogsim. utálom a bicikliseket... azt hiszik, hogy acélból vannak és hogy semmi bajuk sem lehet ezáltal fittyet hánynak a KRESZ-re. én szerintem általános iskolában min. heti intenzív 1 órában kötelezővé tenném a KRESZ-t. szörnyen közlekednek az idős és a fiatal biciklisek egyaránt...:(
2011. aug. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

olyan alap dolgokon mi csak agyalunk, ami a szomszédéknál már alap...tavaly Ausztriában meglátogattam rokonokat, és elmentünk a gyerekekért az ÓVODÁBA ahol a nagycsoportosok épp a stabil oldalfekvést gyakorolták egymáson...

az arcom leesett!!!én 20évesen találkoztam ezzel először a jogsinál ők meg oviba nyomják, azért elgondolkodtató...ja a közlekedési morál össze sem hasonlítható a hazaival!

Igenis tanulja meg a gyerek, hogy mit szabad a biciklivel és mit nem, ha már használja!

2011. szept. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

egyébként van jobb a részeg falusi bicajosnál...

cigó kiscsávó mindkét fülében a fülhallgatóval(gondolom maxon a zene) és cikkcakkban közlekedik az úton, aztán amikor nagyot fékezel jön a felbőszült horda...majdnem megismételtem az olaszliszkai "incidenst" és itt nem számítanak az és érvek.de ha tanították volna neki az alap közl.szabályokat...

2011. szept. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem, miért gondoljátok túlnyomóan azt, hogy a KRESZ-vizsga ezen változtatna. Teljesen nyilvánvaló, hogy a biciklisták nem AKARJÁK betartani a KRESZ-t, és nem az a gond, hogy nem tudják. Pl. amikor átmegy a piroson, az szerintetek mi? Mégis ki a francnak nem egyértelmű, hogy a pirosnál meg kell állni? Biztos nem a KRESZ-tudás hiányzik...

Egyébként pedig attól függetlenül, hogy nem oktatják nekik a KRESZ-t, és nem kell vizsgázniuk belőle, ugyanúgy kötelesek betartani, mivel a KRESZ az bizony egy jogszabály, és senkit nem mentesít a betartása alól, ha nem ismeri.

Az autósoknak azért kell vizsgázniuk KRESZ-ből, mert az ő szabálytalanságaiknak sokkal keményebb következményei lehetnek, olyanok is (halál, maradandó károsodás, stb.), amit a jog utólag nem tud orvosolni. A kerékpárásokról ugyanezt nem lehet elmondani, kevés súlyos balesetet okoznak, és leginkább az ő káruk lesz, ha történik valami.

2011. szept. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"A kerékpárásokról ugyanezt nem lehet elmondani, kevés súlyos balesetet okoznak, és leginkább az ő káruk lesz, ha történik valami."


Attól, hogy autósként kivasalom a szabálytalanul kerékpározót, még agyilag megvisel, ha megdögöle.

2011. szept. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!