Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem kötik a kerékpározás...

Bromkrezol kérdése:

Miért nem kötik a kerékpározást KRESZ vizsgához?

Figyelt kérdés
A jószerencsének, reflexnek és rutinnak hála életben marad a bicajos, és még ő ordibál felháborodva... Közben azt se tudja, mit lehet és mit nem...
2011. aug. 20. 09:08
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 19:42


Mielőtt elnagyolod a kérdést és minden statisztikát nélkülöző megállapításokat teszel ("A kerékpárásokról ugyanezt nem lehet elmondani, kevés súlyos balesetet okoznak, és leginkább az ő káruk lesz, ha történik valami.") Olvasd el az alábbi jelentést:


Jász-Nagykun-Szolnok megyében ez évben szeptember 14-ig 468 olyan személyi sérüléses közlekedési baleset történt, melynek során 188 kerékpáros sérült meg. A baleseteknek 108 alkalommal a kerékpáros volt az okozója, 68 esetben pedig részese. A kerékpárosok által okozott balesetek közül 5 halálos kimenetelű, 42 súlyos és 61 könnyű sérüléses volt és 31 esetben ittasan okoztak a kerékpárosok személyi sérüléses baleseteket.

A balesetek számának növekedésében jelentős mértékben szerepet játszik a KRESZ ismeretének szinte teljes(!) hiánya – állapítja meg a Pásztorné Kovács Ágnes százados a megyei kapitányság sajtóreferense.

2011. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Tegnap mentem át a zebrán, a bicajos jött nekem ezerrel, kíváncsiságból elé léptem. Majdnem elütött, és teljesen meg volt lepve, hogy elsőbbséget kéne adnia. Látszott rajta, hogy nem szokott hozzá. Volt olyan esetem, hogy amikor megálltam kocsival a zebra előtt, a kocsi takarásából kilépő gyalogost majdnem elcsapta a nagy hévvel, jobbról elsuhanó bicajos.
2011. szept. 20. 07:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!