Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Betartod a KRESZ előírásait?...

Betartod a KRESZ előírásait? Milyen arányban tartod be a különböző szabályokat?

Figyelt kérdés
Záróvonal, sebességkorlátozás, megállási/várakozási tilalom, biztonsági öv, stb...
2009. ápr. 16. 06:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából én is betartom a szabályokat.

Alap nálam: biztonsági öv, irányjelző használata.

Városban óra szerint 60-65-tel megyek. A 65-nél már nagyon késésben vagyok. Lakott területen kívül óra szerint 100. Piroson kétszer mentem át, az egyik télen volt, tiszta latyak volt az út, és féktávolságon belül volt. A másik most nem régen, előttem egy óriási magas szállító autóféle ment, és tőle nem láttam a lámpát, csak azt láttam, amikor már pirosra váltott szinte felettem, jó, hogy nem tapostam a fékbe, mert a mögöttem lévő is átjött, pedig ő tutira látta a lámpát.

Záróvonalat nem lépem át, az előzni tilost, a sebességkoráltozó táblákat betartom.

A gyalogosoknak akkor állok meg, ha nagyon ficánkolnak, vagy, ha valaki megáll. Csupán kedvességből, akkor állok meg, ha nem jön mögöttem senki (már láttam pár csattanást így) és gyerekekről van szó.

Utálom, ha valaki szuttyog! Nem kell gyorshajtónak lenni, ahhoz, hogy sportosan, dinamikusan lehessen közlekedni a városban. A másik utált dolgom, hogy lassan megy, mert telefonál! A harmadik, hogy nem használirányjelzőt! Extraként teszik a mostani autókba?

Viszont sávváltogató vagyok!

2009. ápr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Én a záróvonalat 99%-ban, az irányjelzőt szintén 99%-osan, a megállási/várakozási tilalmat 50%-ban, a sebességhatárokat 30%-ban tartom be.

Akkor most kezhetem magam szégyellni?

:)

2009. ápr. 16. 23:52
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdheted, mert amíg nem csak te közlekedsz az utakon, addig másokért is felelős vagy. A balesethez 1 pillanat is elég, és hát valószínűleg mindenkit hazavárnak... (én eddig 2 komoly balesetnek voltam "szenvedő alanya" -mindkétszer utasként-, és őszintén szólva ha mégis lesz legközelebb, nem szeretném otthagyni a fogamat mások felelőtlensége miatt.

De hogy a kérdésre is válaszoljak, betartom az előírásokat, sőt még telefonálni se szoktam vezetés közben.

Egy 33 éves nő

2009. ápr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Én szoktam telefonálni, de headset-tel.

Balesetet nem szoktam okozni, legalábbis 25 év, és kb. 1,5 millió Km alatt nem volt rá példa. (Tudom: a nagy számok törvénye alapján lassan részese kell legyek egynek.)

2009. ápr. 17. 17:37
 15/25 anonim ***** válasza:
81%
Én még csak motort vezettem, autóból idén tervezem, de ezek közül egyikre sem fordítottam különösebb figyelmet, HA (és itt a lényeg) azt teljesen biztonságosnak éreztem. Mivel a forgalomban én vagyok a kisebb, odafigyelek, és a legelső szempont a biztonság. A kreszt azonban csak amolyan irányadó elvnek tekintem, rengeteg helyen nagyon hülye korlátozások vannak. Szerintem autóvezetésnél sem leszek majd sokkal szabályosabb, bár azt viszonylag sokat fogom vezetni, ráadásul nem szórakozásból, így biztos szolídabb leszek.
2009. ápr. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

tegnapelőtt 17:33

Ismét én vagyok, azt kihagytam, hogy nem telefonálok vezetés közben!

Valamelyik nap egy nő tolatott ki a parkolóból, és közben telefonált, nem hiszem hogy olyan ku.. fontos ember lehet, hogy nem bírta elindulás előtt lebonyolítani a beszélgetést. Ja, azt lehagytam, hogy amikor oda ment a kocsijához még nem telefonált. Ilyenkor hol vannak a rendőrök?

2009. ápr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
89%

Az egyik korábbi válaszoló vagyok.

Ma kb. 30-40 perccel ezelőtt egy (táblával jelzett)"lakó- pihenő övezet"-ből száguldottam kifelé 20' helyett 40'-nel, fiatal(kb. 20-25 éves) nő beelőzött. A lakó övezetből kiérve a második útkereszteződésnél egy "stop" táblánál megállt és én éppen mögötte voltam. Semmi nem jött de ő csak állt vagy 3 percig előttem mire elindult irányjelző nélkül jobbra. Vajon mi lehetett az a fontos/sürgős dolog amiért 200%-kal túllépve a sebességhatárt megelőzött, miközben előtte haladva már én is 100%-kal gyorsabban haladtam a megengedettnél? Soha nem fogom megtudni. Ő elment jobbra én meg egyenesen.

2009. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak ilyen h*lye p*csák, jól nyakon is tudnám vágni őket, pedig magam is nő vagyok... :S
2009. ápr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm az egyetértést!:)
2009. ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
89%

15:15- és 15:47-es vagyok.

A nők egyébként sokkal normálisabban vezetnek, mint mi férfiak! Sokaknak nehéz elismerni, de ez van.

2009. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!