Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A motorosokat miért olyan...

A motorosokat miért olyan nehéz észre venni autó vezetés közben?

Figyelt kérdés

Ülök a kocsiban, várok a zöldre, belenézek a tükőrbe, sehol semmi mögöttem, majd nézem a lámpát, eltelik pár pillanat, és hirtelen elhúz mellettem előre a pirosnál a motoros. Pedig előtte még sehol nem láttam egy hosszú egyenes úton.

Pedig nem vagyok figyelmetlen, eléggé sokat és gyakran nézek az összes tűkőrbe, de a motorosok mindig olyan váratlanul érnek.

Ez m,ioért van?

Olyan gyorsan jönnek?


2011. szept. 21. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ezt még sosem tapasztaltam.
2011. szept. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyorshajtókat mindig nehezebb észrevenni mint a normális tempóval közlekedőket, mert jóhiszeműen úgy kalkulálsz, hogy az a motoros nem érhet melléd 5 mp alatt, hiszen olyan távolságban van, hogy minimális sebességtúllépéssel is 10 mp amíg beér. Azt nem kalkulálhatod bele, hogy mondjuk 90 vagy 110 helyett mondjuk 200-as sebességgel közelít meg lakott területen kívül. Vagy útkereszteződésnél normális tempóval van 5 másodperced hogy felmérd a mozgását. A megengedett sebesség kétszeresénél már feleennyi időd van, hogy a környezeted jobbra-balra felmérd. Sok esetben volt hogy motoros a megengedett sebesség (60km/h-s korlátozás pont a kereszteződés be nem láthatósága miatt) két és félszeresével érkezett meg a kereszteződésbe, és az elsőbbséget adandó sofőr pont már az ellenkező irányt csekkolta, hogy szabad-e a pálya...és pont akkor ért oda a motoroskb 150-160-as tempóval. Azóta már két sírkő van abban a kereszteződésben
2011. szept. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A gyorsulásuk jóval nagyobb, mint egy kocsié és a kocsi sorok között hatékonyan tudnak manőverezni, elslisszolni.

A másik probléma a ruházatuk: a legtöbb motoros cucc fekete a cipőtől (csizmától) kezdve a bukósisakig, a kisebb fényvisszaverő felületek miatt pedig nehéz észlelni őket.

2011. szept. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
hát én ijenbe még nem részesültem miota luk van a valagamon
2011. szept. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megáll az ész c, filmet nézd meg, azért nem látod a motorost mert nagyon a lámpára koncentrálsz.
2012. jan. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kisebb kiterjedése miatt könnyebben elvész a tükröd holtterében.
2012. ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Meg egyik-másik nagy nem autós-barát módon közlekedik. Nem tudja milyen az, vagy nem is érdekli.
2023. szept. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!