Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha villogtatnak, honnan...

Ha villogtatnak, honnan tudjam, hogy mit akarnak?

Figyelt kérdés

3 hónapja van jogsim, de még mindig nem egyértelmű néha, hogy ki, és miért villogtat.

Van, hogy a szembe jövő, pedig nem égett a refi, se nem mentem gyorsan, se nem közel.

Akkor sávváltásnál is indexeltem, és néztem a tűkrőt, és a mögöttem jövő villogtatott.

Ilyenkor honnan tudja, hogy ki, és mit akar?


2011. szept. 22. 16:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Azért villogott hogy beenged, de sztem ezt tanították is...
2011. szept. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De nemn az csinálta, aki a másik sávban jött, ahová akartam menni, hanem a mögöttem jővő.

Annak köze sem volt ahhoz, hogy én hova megyek...

2011. szept. 22. 16:51
 3/14 anonim ***** válasza:
Elsőnél talán trafiztak, másodiknál meg lehet, hogy bevágtál elé (még ha te nem is így észlelted).
2011. szept. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok oka lehet a fénykürt használatának...

Sávváltásnál valószínüleg azért villogott,hogy menj nyugodtan,beenged maga elé.Ha szembe mész,és villognak,az lehet pl azért,mert nem messze a rendőrök sebességet mérnek,vagy mert nem volt bekapcsolva a fényszóród...

Magyarországon a villogás általánosságban azt jelenti,hogy ha valamijen manővert végre szeretnél hajtani,a másik autós ebben partner,segít neked...De vannak olyan országok,ahol a villantás mást jelent!

2011. szept. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
a komment után meg azt mondtanám a másodikra, hogy túl lassan haladtál előtte....
2011. szept. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
vagy nem ég a lámpád.. esetleg "kapcsold már ki az a rohadt ködlámpát te idióta"
2011. szept. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

azt hogy figyelj oda, mer valami nem stimmel, vagy szeretne vmit.


tul felhord a tompitottad, koszones, trafi a kozelben, mennyel nyugodtan beengedlek. leginkabb ezekert villognak.

2011. szept. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam, hogy egyet villantok ha valami nem stimmel a kocsival, pl. túl sok vagy túl kevés lámpa világít, szintén egyet ha beengedek valakit.

Trafipaxnál három villantás gyors egymásutánban, meg körözés mutatóujjal.

Ha valaki bevág elé szabálytalanul inkább dudálni szoktam, esetleg többet villantani, ahogy a trafinál.


De értelemszerűen, ha szabályosan közlekedsz és minden ami kell világít, akkor csak sebességmérés lehet. :)

2011. szept. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha az emberek ezt megszoknák (pl. trafinál 3 villantás,ha valami nincs rendben 1hosszas) biztos egészen jó kommunikálás/jelzés jönne létre! és így már értenék miért villog! ;)
2011. szept. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha szabályosan közlekedtél akkor trafi!
2011. szept. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!