Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezdő jogosítvánnyal vezethete...

Kezdő jogosítvánnyal vezethetek autópályán?

Figyelt kérdés

Valakitől hallottam, hogy kezdő jogosítvánnyal csak akkor vezethetek autópályán ha ül mellettem valaki aki teljes jogú jogosítvánnyal rendelkezik. De utána rákerestem és maximum olyanokat találok, hogy külföldön vannak ilyenek, meg, hogy csak be akarták vezetni, de aztán mégse. Várom a válaszokat, aki meg biztosra tudja, az légyszi írja oda biztos.

előre is köszi


2010. ápr. 22. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
kezdő jogosítvánnyal két évig nem vontathatsz utánfutót ennyi az összes megkötés.
2010. ápr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az előző válasza helyes. Még annyival egészíteném ki, hogy A korl., A1 és A kategóra esetén nem szállíthatsz utast.
2010. ápr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

Életszerű a kérdésed? Nem kellene tudnod a választ, ha már levizsgáztál? Azt sem kérdezhetnéd meg, hogy x esetben kinek volna elsőbbsége, hiszen a jogsi megkapása elvileg a szabályok ismeretéhez kötött..


Mivel az autópálya az egyik létező legbiztonságosabb típusú útféleség, elég furcsa volna, ha pont ezen nem vezethetne kezdő: ennek a legnagyobb ívűek a kanyarjai, nincs szembeforgalom, kereszteződés, gyalogosok, lámpák, stb.

Aztán nehéz volna minden kezdő jogsisnak megoldani, hogy vigyen magával még egy jogsis embert, hiszen egyesek számára ez egyenlő lenne azzal, hogy nem vezethet. Mellesleg mi a francot tudna a kormány cibálásán kívül kezdeni a 'segéd'?

2010. ápr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 04-22 13:33


Tudtommal ezt lecsökkentették 1 évre. :)

2010. máj. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!