Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen méretű téligumit vegyek?

Milyen méretű téligumit vegyek?

Figyelt kérdés

175/70/R13 Opel Astra F szgk.

Ilyen méretű a gumi rajta, pontosan ilyen téligumit kell vegyek, vagy miben térhet el a méret?

A pótkerékre is kell venni vagy azzal mi a helyzet?


Kösözönöm a válaszokat


2011. okt. 1. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Maximum 185 széles lehet, mert nem fér el több ha jól tudom. Magasságra amilyet akarsz, de télre is jó a 70-es R13-mas kell, mert akkora a felnid. Nekem is astra f-em van és azon Mischlein 175/70/R13-asok a téliek és bőven jók.
2011. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyen méretű, akkor ilyet vagy ennek valamelyik váltóméretét kell venned. Célszerű a váltóméretek közül egy keskenyebbet választani, mert télen, a havas, vizes úton a keskeny kerék nagyobb talajnyomásából előnyt lehet kovácsolni.
2011. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 T5- ***** válasza:
195 vidáman elfér alatta...
2011. okt. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
195 vigan elfér,az lehet,de télen előnyösebb keskenyebb gumival járni.Jobban fog,mint a széles gumi.175mm a szélesség,70mm a magasság 13coll az ámérő,ebben nem tudsz eltérni csak ha másik felnit is veszel hozzá,a többi lehet eltérő ha van elég hely a guminak.
2011. okt. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pótkerék nem kötelező tartozék,ha akarsz veszel rá ha nem nem
2011. okt. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 T5- ***** válasza:

Most megmondtad nekem a frankót....


1. Én nem mondtam, hogy vegyen 195/50 R15-ös gummát télire, csak arra reagáltam, hogy nem a 185 mm széles az ami a FAstra alatt elfér.

2. Hidd el, hogy nem vagyok teljesen homály a témához, tudom, hogy mi a feltétele a méretváltásnak, és tudom, hogy télen miért jobb a keskeny abroncs.

3. Nem 70 mm (!) az oldalfal magassága, a per utáni szám a gumi szélességének és az oldalfal magasságának aránya, százalékban megadva.


;-)

2011. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. okt. 4. 11:29
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

a 13/ a lényeg

A többi csak a szélessége és a gumi oldalfalának magassága.

ha szélesebb keskenyebb az nem nagy probléma. meg ha a gumifal vastagságos kisebb nagyobb az se túlzottan.

2011. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
Nekünk CAT D6 dózerünk van. Arra nem kell téli gumi így sajnos nem tudok segíteni.
2011. okt. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Érdemes megnézni egy-egy oldalon, hogy mit ajánlanak az adott gépjárműhöz. Sokat segíthet, mert lehet olcsóbb megoldásokat is találni a téligumi vásárlásakor.


Jelen esetben a te gépjárművedre felrakható gumik.


[link]

2011. nov. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!