Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mindenki 60 km/hval vezet...

Mindenki 60 km/hval vezet Budapesten, akkor mehetek én is annyival?

Figyelt kérdés

Azt mondta ismerősöm, persze, sőt szerinte még akkor szúrna szemet a rendőrségnek, ha 50km/h val totyognék, amikor mindenki elhúz mellettem.

Akkor ha 60km/h val vezetek, nem állítanak meg majd a rendőrök?


2011. nov. 2. 18:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy mi köze ennek a zéró toleranciához.
2011. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"A baj az hogy nem a jogi utakon közlekedsz hanem Budapest útjain."



Ez való igaz, hogy nem a jogi utakon közlekedek, hanem a többi autós között. De én úgy vagyok vele hogy a lehetőségekhez mérten mindig minden szabályt be kell tartani amíg lehet és van értelme.


"

Van egy régi mondás: Ha mindenki maradéktalanul betartaná a KRESZ szabályokat, akkor megbénulna a forgalom.

"


Ebben is valami, nem tagadom. De az 50nél 50el megyünk szerintem éppen nem ebbe a kategóriába tartozik. Amúgy jelenleg éppen attól bénul meg a forgalom, hogy pl. a kereszteződésnél az idióta csak azért is betolja még a kcosi elejét, igaz hogy nem tud átmenni, de ezzel megbénítja a keresztezőket is. Én meg ha nem tolom be az orrom a zöldnél mert látom hogy beragadnék, már dudálnak mögöttem mint a barom. Tudnám miért...


"

A baj az hogy nem csak én egyedül megyek gyorsabban 50-nél, hanem a forgalom 95%-a. Azért ez nagy különbség!

"


Ez valóban baj, de erről megint csak nem én tehetek. Ez ugyanolyan mint a BKV-n való lógás. Azért mert ez egy társadalmilag elfogadott norma, hogy a BKV-n "illik" lógni, attól én még megveszem a bérletet, legyek akármekkora lúzer. Viszont innentől kezdve én teljes nyugodtsággal szídhatom a BKV-t, míg aki nem vesz jegyet, kussoljon. Aki 60al megy és szíd, az menjen 50-el, és akkor majd anyázhat hogy miért csak 50 a limit. Addig viszont (már bocs) de kuss a neve amíg ő is szabálytalankodik...



És ha 100an beleugranak a kútba, akkor te is? Naügye. Mint a sok gyökér hiteles: "de a józsi is felvette a hitelt". Hát gratulálok most aztán majd valszeg a józsi fog neked végtörleszteni mi?...



Amúgy a fő probléma az, hogy az újabb autók túlságosan elfedik a sebesség érzetet, kb 100-at érzel benne annyinak mint egy régebbi autóban 50-nek.

Nekem 20 éves autóm van, néznem sem kell a mutatót a hangjából, a kocsi mozgásából már pontosan tudom mikor megy 50el (zúg mint az állat és szét akar esni :P ...)


Emiatt az 50 lehet valóban lassúnak tűnik, de hidd el nem is olyan kevés az. Pláne ha esetleg ne adj isten vészhelyzetben meg kell állni...


Szóval sorry de engem nem érdekelnek más szabálytalankodók. Előzzön meg, soroljon át, nem érdekel, de az 50 az 50.

2011. nov. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Na belekevertél itt mindent, hitelt, kutat..

A lényeg hogy én meg annyival megyek mint a forgalom, ha az 60, akkor annyi, és nem félek hogy megbüntet a rendőr!

2011. nov. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ahol 50 a megengedett sebesség, ott nem mehetsz 60-nal. Attól hogy mások férgek, és szánt szándékkal túllépik a sebességhatárt, még neked nem kell.
2013. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!