Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Különösen veszélyes helyen -...

Különösen veszélyes helyen - sárga csíkos - meg lehet állni forgalmi okból? (jellemzően nagy forgalmú kereszteződések)

Figyelt kérdés

A városban sok helyen ahol a kereszteződésben megálló autók akadályozták a keresztbe menő forgalmat, felfestettek sárga csíkos részeket, hogy ott senki ne álljon meg, még forgalmi okból sem. Én is úgy tanultam, hogy ezeken a helyeken sosem szabad megállni, még forgalmi okból sem. Viszont most meg a KRESZ-ben úgy olvastam, hogy forgalmi okból ezeken meg lehet állni. Most akkor mi az igazság?


Erre az útburk. jelre gondolok:

[link]


2011. dec. 1. 20:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
semmi köze hozzá
2011. dec. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 dizus ***** válasza:
Nem lehet rajta megállni!
2011. dec. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
És ez a KRESZ-ből hogy derül ki?
2011. dec. 1. 23:41
 4/18 dizus ***** válasza:
Különösen veszélyes helyre figyelmeztető vonalazást elsősorban vasúti átjárókban és útkereszteződésekben alkalmaznak,tehát ott ahol amúgy is tilos megállni.Kereszteződésben ha a lámpa zöld akkor is tilos megállni,csak ezt sokan nem veszik tudomásul!
2011. dec. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

".Kereszteződésben ha a lámpa zöld akkor is tilos megállni,csak ezt sokan nem veszik tudomásul!

"


Ez hova van leírva te féleszű?

2011. dec. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 dizus ***** válasza:

Kereszteződésbe zöld jelzésnél akkor hajthatsz be,ha biztosan meg tudod ítélni hogy a zöld jelzés alatt át is tudsz haladni a kereszteződésen.

Ahol te olvastad "féleszű" ott biztos nincs leírva,mert ezt nem a blikk-ben írják,hanem a kresz-ben!

2011. dec. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Magyarul ha az autód tönkrement és megállt a sárga cíkos vonalon. el kell távolítanod onnan. (told le vagy mit tudom én) Ha megáll az autód a vasúti átjáróban azt otthagyod? Mert attól hogy tilos megállni az autód még megállhat alattad. Nem teheted meg azt hogy elakadásjelzővel otthagyod ilyen helyen az autót. ha forgalmi okból áll a sor előtted nem hajthatsz rá meg kell állni a jelzés előtt. ugyanúgy kell venni mint egy lámpás kereszteződésben közlekedést. ott is ha nem tudsz hova menni nem állhatsz be a keresztezés közepére mert áll a sor. meg kell várni míg halad a sor annyit hogy betudsz férni. vagy mész más irányba. Amúgy Pesten jellemzően állnak ezeken a jelzéseken söt tolják rá egymást 3 méter előrejutás miatt.. Ezért van dugó ,mert a kerezbe haladók se tudnak átmenni vagy rákanyarodni az útra.
2011. dec. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
na jól van 6. te komplett idióta vagy, ilyenekkel nem vitatkozom ;)
2011. dec. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A kérdés nem a lámpás kereszteződésre vonatkozott, hanem arra, hogy hol írja a KRESZ pontosan (jogszabályi hivatkozást kérnék) hogy a sárga vonalas részen - forgalmi okból - nem lehet megállni? Azt írja hogy megállni tilos, de rögtön utána kiköti hogy a forgalmi okból történő megállásra nem vonatkozik a megállási tilalom. Akkor most hogy is van?
2011. dec. 3. 02:00
 10/18 dizus ***** válasza:
#8. kis köcsög.olvasni járj az oldalra ne vitatkozni!Tanuld a kreszt,mert látom eddig nem tetted!Remélem nincs jogsid!
2011. dec. 3. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!