Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Különösen veszélyes helyen -...

Különösen veszélyes helyen - sárga csíkos - meg lehet állni forgalmi okból? (jellemzően nagy forgalmú kereszteződések)

Figyelt kérdés

A városban sok helyen ahol a kereszteződésben megálló autók akadályozták a keresztbe menő forgalmat, felfestettek sárga csíkos részeket, hogy ott senki ne álljon meg, még forgalmi okból sem. Én is úgy tanultam, hogy ezeken a helyeken sosem szabad megállni, még forgalmi okból sem. Viszont most meg a KRESZ-ben úgy olvastam, hogy forgalmi okból ezeken meg lehet állni. Most akkor mi az igazság?


Erre az útburk. jelre gondolok:

[link]


2011. dec. 1. 20:35
1 2
 11/18 dizus ***** válasza:
18.par.grafus.3.bekezdés!A kérdésedre válaszolva!Meg a kis nem vitázni akaró majomnak is írom!
2011. dec. 3. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ebből még nem derül ki, hogy forgalmi okból tilos lenne megállni:


"

(3) Különösen veszélyes helyekre - elsősorban a vasúti átjáró és az útkereszteződés területére - szaggatott vonallal körülhatárolt sárga színű útburkolati jel (158/e. ábra) hívhatja fel a járművezetők figyelmét.

"


"

(5) Tilos megállni:

....

m) különösen veszélyes helyen, az útburkolati jellel [18. § (3) bek.] jelzett területen.


(6) Az (1), (4) és (5) bekezdés rendelkezése nem vonatkozik a forgalmi okból szükséges megállásra, valamint arra az esetre, ha e rendelkezések a jármű műszaki hibája miatt nem tarthatók meg.


"


Tehát az 5-ben ugyan kimondja, de rögtön utána - forgalmi okból szükséges megállás esetére - fel is oldja. Tehát ezek alapján forgalmi okból meg lehet állni...

2011. dec. 3. 13:20
 13/18 dizus ***** válasza:
53%
Lassan írom,hogy megértsd!Különösen veszélyes helyen: MEGÁLLNI TILOS!A forgalmi ok az nem műszaki hiba!Tehát forgalmi okból különösen veszélyes helyen megállni TILOS!A kresz kimondja hogy (zöldjelzésest már leírtam),vasúti átjáróra akkor hajthatsz rá,ha folyamatosan haladva el is tudod azt hagyni,tehát nem jöhet közbe forgalmi ok!Ha vasúti átjáróban műszaki okból megáll az autód,akkor vedd elő a kresz könyvet a kocsiból és keresd ki hogy ez szabályos-e,illetve ilyenkor mi a teendő csak gyere el egy pár méterre a kocsitól,mer a te műszaki hibádtól független a menetrend és egy vonat nagyot üt!Remélem nem maradt tisztázatlan kérdés!
2011. dec. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
te 62%-os marha hiába erősködsz akkor is segghülye vagy!
2011. dec. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

"

forgalmi ok az nem műszaki hiba!Tehát forgalmi okból különösen veszélyes helyen megállni TILOS!

"


Még mindig nem értem. Bemásoltam a jogszabályt, világosan azt írja, hogy forgalmi okból való megállásra a tilalom nem vonatkozik.

Az más kérdés hogy az zöldnél és a vasúti átjárónál mi a helyzet, mert ott azok a szabályok akkor is mérvadóak ha nincsen különösen veszélyes hely útburk. jel, tehát ilyen értelemben az útburk. jel pluszban nem ad hozzá semmit sem!


Amúgy pl. ha a lámpa ki van kapcsolva (nincs zöld jelzés), akkor már bukó a lámpára hivatkozni, mert az csak a zöldre vonatkozik.

Tehát ha pl. a lámpa sárgán villog, akkor a veszélyes hely jelzés szintén nem ad hozzá semmilyen plusz tiltást....

2011. dec. 4. 00:38
 16/18 A kérdező kommentje:
Szóval én a jogalkotó helyében fiyen lerögzíteném azt is, hogy a veszélyes helyen mindig tilos megállni. Ne a lámpától vagy a vasúti átjárótól levő szabálytól függjön...
2011. dec. 4. 00:44
 17/18 A kérdező kommentje:
fiyen=fixen
2011. dec. 4. 00:45
 18/18 Motorman válasza:
A kérdezőnek a KRESZ alapfogalmaival van problémája! A Kresz szerint a "Megállás": Járművel a be és kiszálláshoz, valamint a folyamatos le-felrakodáshoz szükséges ideig történő egy helyben tartózkodás. Illetőleg 5 percig egyéb okból, ha a járművezető a járműnél marad. A forgalmi okból egy helyben maradás a szabály szerint nem számít "Megállás"-nak! Az alapkérdést illető útburkolati jelen tehát nem ezért, hanem más okból tilos forgalmi okból (is) megállni!!! Nevezetesen azért, mert az ilyen helyekre (Vasúti átjáró, útkereszteződés stb.) NEM SZABAD BEHAJTANI sem, ha az áthaladás nem biztosított. A látszólagos ellentmondásnak tehát ilyen egyszerű a feloldása...
2016. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!