Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi időbe telt, amíg...

Mennyi időbe telt, amíg apa/anya megengedte, hogy egyedül is elmenjetek bárhova?

Figyelt kérdés

Nekem az oktatóm a sikeres forgalmi vizsga után azt mondta, hogy az lenne a természetes, ha egyedül kocsikáznék - nem szól bele a szülő és nem befolyásol semmi, elvégre nekem is teljes értékű jogosítványom van.

Persze tudtam, hogy itthon ez nem fog működni, de mégis, szerintetek mennyire fontos ez és mennyi ideig észszerű?

Titeket nem zavar, ha a valamelyik szülő ott ül mellettetek?


2009. máj. 15. 13:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mellettem nagyon ritkán ült, de nálunk a családban szabály, hogy aki vezet, az vezet, nekem se szóltak bele semmibe.
2009. máj. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Kb. két hónappal a jogsim megszerzése után egyedül is vezethettem, lehet még annyi sem volt. :-)

De nem zavart, ha mellettem ültek. Igazából szerencsére soha nem szóltak bele (mondjuk anyának jogsija sincs), nem vették el a kedvem az egésztől. Azóta is szeretek vezeti, immáron 10 éve.

2009. máj. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

én 5 éve jogsiztam

utána 1 évig mindig úgy vezettem hogy volt mellettem valaki...

jó is volt meg rossz is...

jó volt hogy nem volt az hogy elbíztam magam, az elején megvan az a veszélye annak hogy azt gondolod "érzed az autót", de váratlan szituációkba nem állnál helyt...


rossz oldala hogy a saját vezetési stílusom nehezen alakult ki, mióta egyedül vezetek sokkal másként vezetek mint mielőtt ült mellettem valaki, itt ne úgy értsd hogy padló gázzal megyek,hanem inkább dinamikusabban és nem mazsola módon, valamint jobban alkalmazkodom a forgalom ritmusához...

2009. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
100%

Nekem fél év volt. De nem bántam, mert a hasznomra vált minden egyes alkalom. Apukám nem erőltette a dolgot, de látta, mikor vezetek már biztosan egyedül.

(Egyébként minden egyes vizsgám elsőre sikerült, tehát nem vagyok az a pancser. Viszont kevés az a néhány óra, amit az oktatóval vezet valaki ahhoz, hogy jól reagáljon helyzetekre. Persze érzék is kell hozzá.)

2009. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
27%

Az szép kedves előttem írók!

Fél év, egy hónap.....SOKALLLOM!

Sikeres forg. vizsga után a két hét míg megkaptam a jogsit naggyon lasssssssssan telt.

Aztán emlékszem: egy unalmas hétfő délután hazaestem a suliból, és mi volt otthon? Hát a jogsi!!!!!

Kapásból 2 hawert fölhívtam, és, már mentünk is kocsikázni.

(vaternak mondtam, ez a jogsi ugyanolyan mint a tied, úgyhogy ide a kulcsokkal! És oda is adta!)

(kalocsai vok, első utam a hawerokkal mint már írtam Kecskemét, szekszárd, baja, és kalocsa.)

XD XD XD XD XD XD ez olyan laza 300 km elsőre.

2009. máj. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%
Ja előző vok: nem volt jogsija egyik haweromnak se.
2009. máj. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
És most nagyon lazának érzed magad, hogy mindent w-vel írsz? Apuci elkényeztetett kölyke.
2009. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nálunk is az volt az alapelv, hogy kb. egy évig nem kellene teljesen egyedül járkálni, mert nincs meg a kellő gyakorlatom, könnyebben nézhetek el valamit. Egyetértettem vele, hiszen vezethetek még eleget egyedül, sőt, lesz olyan, hogy örülnék is annak, ha ülne mellettem valaki (és mondjuk átvenné a kormányt, mert mindjárt elalszom).

Aztán az élet közbeszólt: két hetes jogosítvánnyal, ónos eső után, töksötétben kellett mennem anyáért a vasútállomásra. Sietni kellett, nem volt, aki velem jöjjön, busz sem jött, amivel ő haza tudott volna jönni, így maradtam "kettesben az autóval". Végül mindenki túlélte... :-)

2009. máj. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%
14:38-nak: jogos az észrevétel. Apuci elkényeztetett kölykének: valóban, a jogsid ugyanolyan mint például édesapádé, inkább tapasztalatbeli hiányosságaid vannak. 300 km-t országúton pedig nem annyira nagy cucc levezetni, mint amekkorának Te próbálod beállítani. Nekem Veled ellentétben nem azért adták oda a kocsit rögtön, mert nem akarták hallani a hisztidet, hanem mert bíztak bennem.
2009. máj. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
nekem lassan egy éve van jogsim(június végén lesz egy év) és még mindig úgy vezetek hogy ülnek mellettem. persze jó lenne, ha vezethetnék már egyedül és már nem is vagyok messze tőle, mert mondták már szüleim, hogy ügyes vagyok és hamarosan odaadják, de ha ülnek mellettem, több szem többet lát. és én, tapasztalatlan eygszer majdnem ottmaratam, ha apukám nem szól rám, hogy ÁLLJ!!! mivel én teljesen szabályosan, előre indexelve tértem volna le főútról balra, csak egy kamion nem látta hogy indexelek és elkezdett előzni... gondolhatjátok, eszembe se jutott, hogy ha én mindent előre jelzek , mások nem biztos hogy észreveszik és nem közlekednek szabályosan. azóta mindig megnézem kanyarodásnál, hogy nem előznek-e. szóval nem olyan rossz, ha az ember mellett ül egy tapasztaltabb ember.
2009. máj. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!