Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha este villantok a szenbejövő...

Ha este villantok a szenbejövőnek, hogy vakít a lámpája, miért kapcsol át reflektorra?

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Hogy megmutassa neked, hogy ő eddig nem reflektorral jött, nem azért vakít a lámpája. Hanem mondjuk pl feljebb hord, mint általában.
2009. máj. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

14 éve van jogsim, azt én is el tudom dönteni, hogy refi vagy rosszul beállított tompitott. Én olyanokra gondoltam, akik nem villantanak vissza, hanem addig jönnek refivel, amig el nem megyek mellettük.

A másik: az autók 90%-a rendelkezik motoros magasságállítóval, annyit nem lehet ilyenkor csinálni, hogy eggyel lejjebb teszi a lámpát, legalább addig, amíg elmegy mellettem? Ez ennyire nehéz? Ennyire le kell nézni a másikat, ha kérem, hogy ne vakítson el?

2009. máj. 20. 11:26
 3/12 anonim válasza:
70%
Vegyél egy szúrófényt. Ha majd azt felkapcsolod nekik akkor olyan érzése lesz mintha reggel lenne. Valószínűleg akkor nem fog át kapcsolni sehova
2009. máj. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Van szúrófény az autómon: H3, 2*100w. Meg H4 60/55w, nagy kockalámpa, hibátlan foncsorral, nappali fényesség van az autó előtt, ezeket alkalmazva.

Csak az a helyzet, hogy hátul ül a 8 éves lányom, nekem az Ő biztonsága a legfontosabb. Ha a lámpáim ráküldöm a tahóra, lehet, hogy még nekem is jön...

2009. máj. 20. 12:25
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki azt gondolja megjátszod az agyad és amilyen mosdó olyan a törlő elven vissza akarják neked adni a kölcsönt.
2009. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tisztelt 12:29!

Egész pontosan mit akartál mondani?

2009. máj. 20. 13:00
 7/12 A kérdező kommentje:

Ja, értem már!

A 100w-os akkor megy, ha az összezáró-kapcsoló (én így hívom), zárva van. Ilyenkor egy mozdulattal tudom kapcsolni a két pár refit. Csak akkor zárom össze, ha valami gyanús mozog az út menti bokorban. Természetesen csak a 60w-ossal villantok...

2009. máj. 20. 13:50
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért kapcsol át reflektorra hogy megmutassa hogy eddig nem azzal ment.Én is azt teszem.Mondjuk én csak villantok egyet hogy az amit használok valójában nem refi.
2009. máj. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is át lehet állítani.de gondolj csak bele egy olyan jogsist akinek kicsi a rutinja....ráadásul sötét is van....lehet mire megtalálja hol kell lejjebb vinni a lámpát háromszor neked megy.
2009. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
én is csak rávillantok egyet, ha erős a szembejövő fénye. Ha ő erre nem reagál semmit (nem villant vissza vagy az elfelejtett országútit nem veszi le) akkor én visszanyomom rá az országútit és úgy hagyom (erre már többen reagálnak és nem gondolják azt, hogy rendőr van és azért villantottam)
2009. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!