Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha este villantok a szenbejövő...

Ha este villantok a szenbejövőnek, hogy vakít a lámpája, miért kapcsol át reflektorra?

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 11:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Ja, csak ha éppen rendőr jön szembe, akkor esetleg azt mondja, szembejövő elvakítása, ha jól emlékszem ez 60.000Ft bűnti. Sosem tudod, hogy ki jön veled szembe.

Ja és ha emelkedőn jön a páciens felfele vagy jobb kanyarban, akkor értelemszerűen nem villantok, hisz ilyenkor mindenhogyan zavaró a lámpa, ez az asszimetriából adódik.

2009. máj. 21. 10:59
 12/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, én is jártam már így sokszor: rávillantottam, hogy lécci kapcsold ki a reflektort, erre ő viszavillantott, hogy ez nem reflektor ám-csak szarul beállított országúti:D Kanyarhoz annyit, hogy köszi, amiért így gondolod. Értelmes ember kanyar előtt már akkor leveszi a refit, ha a szembejövőnek még csak a fénykévéjét látja.
2009. máj. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!