Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki szoktál szállni az autódból...

Ki szoktál szállni az autódból amikor a rendőr igazoltat?

Figyelt kérdés

Vagy az ablakon kiadogatod az okmányokat?

Én mindig kiszállok, így érzem helyesnek és talán kicsit meg is tisztelem vele (bár a fene tudja)

Jó lenne ha rendőr is írna választ, hogy ő hogy gondolja jónak.


2012. jan. 1. 16:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én köszönök neki és megkérdem hogy kiszálljak-e?

Amúgy meg ha szeretnétek jó sokszor leigazoltatni magad gyertek a 4-es úton Szolnok-Törökszentmiklós útirányon.

10ből 9x kint állnak a rendőrök az úton bármely irányban bármilyen időben és mazsoláznak a forgalomból. Évente engem kb 15-20 x igazoltatnak le errefelé...

2012. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kiszállok. Valahol olvastam ennek a pszichológiáját, hogy a rendőr "elveszettebbnek" érzi magát ,ha úgymond egy birtokon belülivel egy lyukon keresztül kell társalognia . Ha kiszállsz ezzel növeled a szimpátiáját feléd ,és tudatalatt azt gondolja nincs semmi rejtegetnivalód,nincs oka kiugratni a páncélodból -amit magadtól vetettél le- valami hülyeséggel pl elakadásjelző háromszög megléte stb.

Össze lehet hasonlítani egy jegypénztáras vásárlást ahol egy forgótálcán meg egy résen keresztül zajlik a kommunikáció ,meg egy olyan vásárlást ahol két ember áll és semmi nincs köztük.

2012. jan. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó...azta

Tetszik amit írsz, azt hiszem ebbe minden benne van, lehet hogy mégis tudnak vmit ezek az agyturkászok...:))

Én is így érzem jónak, annak ellenére hogy igazából nem szeretem annyira a rendőröket. Bocs az érintettektől, de szerintem az ember butuska kis lény ahhoz hogy tudjon bánni a hatalommal, ami azért van nekik. Sokan visszaélnek vele, sokan viszont nem, és előttük le a kalappal. A fősulin volt pár rendőr csoporttársam és tök jó fejek is akadtak köztük.

De azért úgy gondolom hogy a tiszteletet megadom nekik, mert nekem is jobb így, meg hát azért tesznek is értünk soxor.

2012. jan. 2. 09:30
 14/19 bánomisén ***** válasza:

Érdekes dolgokat mond az előző, de az agyturkász vajon állt-e már a rendőr helyén igazoltatás közben, vagy csak elképzelte a szitut?

Nekem mindig az volt a megnyugtatóbb, ha a vezető a fenekén maradt, nem mászkált ki az autóból és a közlekedési kollégáim is így voltak ezzel. Sokkal kevésbé kell odafigyelni egy relative helyhezkötött emberre, mint arra, aki szabaddá teszi magát azzal, hogy kiszáll. Aki áll, az már futni és szabadabban mozogni is tud, aki ül, bekapcsolva a kocsijában, annak csak a kezét kell figyelni. Sosem tudhatja a rendőr sem, hogy kit állít meg, történtek már érdekes dolgok...


Na, mindegy, csak más olvasni meg elmélkedni ezekről a dolgokról és más ott állni és megtapasztalni.

A rendőr általában nem az udvariasságot nézi ilyen esetben, hanem a biztonságot. Ráadásul, aki kiszáll a kocsiból, azt még egy autó is elcsaphatja, ha mondjuk elesik, minden szempontból biztonságosabb mindenkinek, ha az autós ül.

Aztán persze mindenki azt csinálja, amit jónak lát.

2012. jan. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Kedves Bánomisén te is jót írsz... A te megvilágításodban szintúgy jónak, érthetőnek, indokoltnak tűnik a te verziód...ezek után én sem tudok mást mondani mint hogy mindenki tegyen úgy ahogy jónak látja.
2012. jan. 2. 11:24
 16/19 anonim ***** válasza:
Általában nem szállok ki. Habár 1 kezemen meg tudom számolni hányszor állítottak eddig meg rendőrök, kb 4X és csak 1X kérdezték, hogy hajlandó vagyok-e megfújni a szondát. Mondtam, hogy igen, mivel nem ittam semmit, szóval félnivalóm nem volt, akkor kértek meg rá, hogy szálljak ki. A többi alkalommal csak ablak le. Sőt, egyszer a XI.ker-ben úgy állítottak meg éjszaka, hogy félig benne a kereszteződésben! Kérdeztem, hogy arréb álljak-e, azt mondta nem szükséges.
2012. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem szoktam kiszállni. A rendőr szerintem így kevésbé néz gyanúsnak, nem kell attól tartania hogy pl elfutok. Részemről is biztonságosabb, így nem üthet el egy figyelmetlen autós.

Ha jól tudom a magyar KRESZben nincs erre szabály, Amerikában viszont nem szabad kiszállnod, nyugodtan kell ülni és megvárni a rendőrt hogy a kocsidhoz sétáljon.

2012. jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én nem ülötem bent mert szar volt a trabiban az ablak emelöm.

De rám szólt hogy ne száljak ki de én mondtam hogy elég sz@r lenne az üvegen át adni az iratokat.ő nevetet és onnantól korrrekt volt velem.

2012. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem szoktam kiszállni.
2012. jan. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!