Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy autópályán hosszú...

Ha egy autópályán hosszú kilométereken át nincs senki előttem (és nincs se köd, se eső), akkor mehetek gyorsabban, mint a megengedett sebesség?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van kint egy 110-es tábla, és 5-10-20 km át senki nincs előttem. Nekem kicsit idegőrlő lenne, ha 110-zel kéne haladnom, és nagyobb sebességgel senkinek az életét nem fenyegetném. (Magyarországon lehet mindenkinek elég lenne egy Trabant, vagy egy szakadt kockalada, azzal még a sebességhatárt se tudod átlépni, és még a végsebesség fíling is meglenne... Mit kezdjen az, akinek 220+ van a műszerfalra írva? Rohanjon külföldre?)

Ezért nagyon megvernének azt, aki ilyet csinál?


2012. jan. 7. 21:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"pammer péter! azért, mert 220 felett megyek, attól még nem hal meg senki sem!!!! gondolkozz ember"


Tudod, de sajnos nagyobb az esélye mint pl. Németországban. Magyarországon a korlátlan sebesség bevezetése egyenlő az öngyilkossággal...Itthon lehet hogy TE rendesen vezetsz, és néha mész 220 at pályán, ami rendben van, és is gyakran megyek annyit,főleg éjszaka, mikor üresek az utak, de én kint élek N.O-ban. Ott kicsit más a hozzáállás/mentalitás...


220 al belső sávban aztán egyszer csak 110 el tötymörög valaki a tháliával, aki nem bír jobbra visszasorolni és megtörtént a baj...

2012. jan. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Bajer ***** válasza:
Nem mehetsz, de azt teszel amit akarsz. Mindig legyen a bankszámládon egy nagyobb summa erre az esetre. Ha jön a csekk, már bebiztosítottad a dohányt és jól is szórakoztál. Kissé drága mulatság ugyan, de végül is egyszer élünk. Ha összetöröd a kocsidat úgy még drágább. Ha ne adj isten felelőtlenül megölsz másokat az úton, akkor jó pár év letöltendő jár neked, amiért viszont nem éri meg a száguldás mámora. Ha nekem 500 lóerős gépem lenne, akkor sem szegnék szabályt. Persze egészen más eset vagyok mint te. Volt olyan, hogy 5-25km/h-val mentem mtz-vel 260km-t 3 napon át (éjjelente pihenőt tartottam) és egyetlen egyszer sem untam. Te meg 110-el nem bírsz tötymörögni.
2015. okt. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Haverom is így gondolkodott...aztán amikor 250 el hajtott be egy körforgalomba szerintem már más volt a véleménye. De ezt már nem tudjuk meg.
2016. jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!