Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Teszt. Mi van ha 2 fő útvonal...

Teszt. Mi van ha 2 fő útvonal kereszteződik ahol a forgalmi lámpa éppen nem működik. Kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
No kitudja a helyes választ? :-)
2009. máj. 31. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én még olyan kereszteződést nem láttam, ahol van lámpa, de nincs kirakva "elsőbbségadás kötelező", vagy "stop" tábla valakinek. Innentől fogva meg egyértelmű a dolog, a táblák szerint kell menni. De ha mégse lenne, akkor meg jobbkéz szabály.
2009. máj. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jól láthattad mert a KRESZ nem engedi meg hogy 2 fő útvonal találkozzon,ilyenkor azt a szakaszt az egyik fő úton le minősítik a sárga kocka tábla áthúzásával,és a kereszteződésen túl újra vissza kapja fő útvonal táblát.
2009. máj. 31. 14:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Két főútvonal nem kereszteződhet, ugyanis akkor nem lehet főútvonal mind a kettő :)


Ha arra gondoltál, hogy mi van ha két egyenrangú út (szóval nem főút, hanem csak sima út) találkozik, amit alapvetően lámpa szabályoz, de kikapcsolják, akkor a válasz a következő:


- itt általában tábla is van a lámpa mellett, így ha a lámpát kikapcsolják, a tábla érvényes, az mutatja kinek van elsőbbsége

- ha tábla nem szabályozza, akkor jobbkéz szabály van, ami azt jelenti, hogy a tőled jobbról jövőnek elsőbbsége van veled szemben, neked pedig elsőbbséged van azzal szemben, akitől te jobbra vagy.


Magyarul: mész az úton. Jön jobbról valaki, elengeded. Jön valaki balról, akkor annak meg kell állnia és elengednie téged.

2009. jún. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A kérdésre amit feltettem beugratós volt, de ezt már olvashatad a komentemben, azaz "jól láttad hogy nincs

ilyen kereszteződés" mert a KRESZ nem engedi meg ezt a lehetőséget.

2009. jún. 2. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!