Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Volt egy balesetem (nem...

Volt egy balesetem (nem közúti) és az orvosom azt mondta, hogy javasolni fogja, hogy két évre vegyék be a jogosítványomat. Többi lent (? )

Figyelt kérdés

Természetesen nem örültem neki, két év nagyon sok idő, de azóta is megvan a jogosítványom, és nem kaptam semmilyen értesítést vagy bármi figyelmeztetést, kutya bajom sincs természetesen.


De szerintetek lehetséges, hogy valahol mégis nyoma van annak, hogy nem vezethetek? Mármint lehet, hogy az orvos tényleg írt valakinek valami levelet, hogy vonják be a jogsimat, vagy ha így lett volna, akkor kaptam volna róla értesítést?


Ilyenkor egyáltalán kinek írnak ezügyben?


Csak azért kérdezem, mert most már munka szempontjából lenne szükségem a jogsimra, de mi van ha kiderül, hogy nem használhatom?


Szerintetek?



2012. ápr. 16. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen orvos volt ez? Hatósági jogkörrel rendelkező intézetről van szó? Kinek fogja javasolni, s milyen indokkal?
2012. ápr. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A jogosítvány bevonása jogi és nem orvosi hatáskör, szakvéleménnyel alátámasztva, amit szakorvos állít ki, nem a háziorvosod. Erről persze kapsz határozatot, idézést is, nem "csak úgy" bevonják. A háziorvos TALÁN elindíthatja a folyamatot indokolt esetben, de mindenképp be fognak hívni kivizsgálásra, és értesítenek mielőtt bevonják, ha egyáltalán így lesz. Háziorvosi szinten maximum az lehetséges hogy nem kapod meg a következő orvosi alkalmasságit.


Mondjuk nem közölted milyen baleseted volt, lehet hogy csak nem szeret a dokid, vagy túlfejlett a humorérzéke, mindenesetre érdekes a történet.

2012. ápr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A háziorvos is indítványozhatja jogsi bevonását az okmányirodánál egészségügyi alkalmatlanságra hivatkozva. (Nem kell, hogy előtte beidézzenek vagy ilyesmi.)

Viszont, ha azt megteszi az orvos, az okmányirodától kapsz egy határozatot, mely azt tartalmazza, hogy az alkalmas orvosi bemutatásáig visszavonják a jogsidat.

DE ebben az esetben is megillet a jogorvoslathoz való jog. Azaz fellebbezhetsz a határozat ellen.


Szóval, ha nem kaptál semmit, nincs is visszavonva a jogsid. De ha érdekel az okmányirodában megkérdezheted, hogy van-e ellened folyamatban lévő ügy, amelyről esetleg nem tudsz. (pl. mert nem vetted át a postán érkezett határozatot, így nem is tudsz róla)

2012. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ó köszönöm a válaszokat!

Akkor elég valószínűnek tartom, hogy nem kezdeményezte a jogsi bevonását az orvos, de ha még így is lenne, már több mint egy év eltelt, szóval szerintem már nem is akarnák elvenni.


(Egyébként amiatt akarta elvenni, mert elestem, volt egy rohamom (állítólag epilepsziás), és azért akarta elvenni a jogsit, mert ha még egyszer előfordulna ilyen eset, és épp vezetek, az balesetveszélyes... A történetben csak az a hülyeség, hogy nem vagyok epilepsziás, sosem volt rohamom az előtt, és egy hétig kórházban tartottak, és megcsináltak minden létező vizsgálatot, ami kimutathatná, ha epilepsziás lennék, persze mind negatív lett. Csak a drága doktornő fiatal, és túlságosan lelkes volt, szerintem azért pattogott...)

2012. ápr. 17. 17:52
 5/7 nyikiric válasza:
Na pont van a családomba aki epilepsziás és szokott elég sűrűn vezetni. A frász kerülget. Soha nem ülnék be mellé.
2012. ápr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De vannak is rohamai? Mert epilepsziásnak be lehet állítani gyógyszert, és akkor nincs gáz elvileg.


(de ÉN nem vagyok epilepsziás!) :)

2012. ápr. 18. 10:37
 7/7 nyikiric válasza:
a nővérem sógora epilepsziás. Azt nem tudom szed e gyógyszereket. De mikor elkapja van, hogy szinte egész nap megy nála a roham kisebb nagyobb szünetekkel aztán egy jó ideig semmi.
2012. ápr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!