Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyasn lehet meghosszabbítani...

Hogyasn lehet meghosszabbítani jogosítványomat, ha a lakcímkértyám település szintű?

Figyelt kérdés
Hivatásos jogsim van, ami le fog járni 2 hét múlva. Az orvosi vizsgálatot elvégeztem és megkaptam az igazolást. Az okmány irodán közölték, hogy a nem adják ki mert nincsen konkrét címem a településen. A számitógépes rendszerük nem is engedi meg a kiadást. A vezető se tudott segíteni. Azt igérte hétfőig utánna néz. Nem tudok bejelentkezni senkihez sem, mert akihez be tudnék rokonok, azok félnek a végrehajtótól, mert több millióval tartozom és már jöttek foglalni az egyik régi címemre.
2011. dec. 2. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég a település szintű lakcím, meg fogod kapni az új jogsit. A gond csak annyi, hogy személyesen kell majd bemenni érte az okmányirodába, hiszen nem tudják kipostázni egy ilyen címre.
2011. dec. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem fogadta be az okmányiroda a kérelmet, a vezetőt is felhívtam aki megigérte, hogy utánna néz. Mondom mégegyszer, nem fogadták be az orvosi vizsgát és nem akarják meghosszabbítani a jogositványt. Mit tegyek akasszam fel magam? Ebből élek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SEGÍTSETEK!
2011. dec. 3. 09:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Lakcím kártya nélkül nem adnak jogosítványt vagy ez most hogy van?


Nekem 10 éve olyan lakcímem van ahól nem ott lakom, nem jelentkeztem ki, annó az egy önkörmányzati lakás volt!

Csak el kelett jönnünk.. azóta nem is egyszer csináltattam jogsit kategória bővítés miatt meg lejárat miatt.


Ezt nem értem akinek nincs lakcíme az nem jogosult jogosítványra vagy mi? :o)

2011. dec. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értsed meg, ezért mégegyszer leírom!


Nekem nincsen lakcímem, mert kijelentkeztem, ki kellett jelentkezni a legutóbbi címemről. Ezért a lakcímkártyán és a nyílvántartásban úgy szerepel, hogy a város neve van benne, - SEMMI MÁS. Amikor bementem az okmányirodában, akkor a bevitt adatok alapján az ügyintéző nem tudott tovább lépni a programjával. Ezért elutasított. A vezető nővel történt egyeztetés után kiderült, hogy ez nem a program hiányossága, hanem valamilyen szabály is.


Lakcím kell, érvényes és nyilvántartott lakcím kell a jogosítványhoz. Csak az a kérdés, hogy a települési cím, az lakcím-e?


Hétfőn kell felhívnom. ha nem kapom meg a jogosítványom, akkor felakasztopm magam, most voltam a Dunán, kivittem a kötelet is és felkötöttem a fára, majdnem megtettem most is. Akkor legalább vége lesz a nyomorúságnak. éljetek nélkülem ezután.

2011. dec. 4. 12:27
 5/8 anonim ***** válasza:

jaaj ne legyél már ilyen kis buta! :)


Ha nem sikerül akkor sem lesz probléma!

Be mész a területileg ileltékes önkormányzat jegyzőjéhez, vagy a munkaügyiközpontba!


Ott biztos hogy tudnak segíteni ha kell, akkor ott bejegyeznek valahova hogy a jogsit meg kapd!

Csak járkálni kell utána!


Amugy én voltam a feletted lévő hozzászoló! :)

Azért kérdeztem mert elméletileg senkinek semmi köze hozzá hogy neked van e lakcímed vagy nincs a jogsihoz!


Ha sehogy sem jön össze akkor bejelenteted magad valami ideglenes lakcímre akár legyen egy hajléktalan szálló is!

A lényeg hogy legyen tartozkodási címed legalább az megoldható mindenféle képen ha a jogsihoz kell!


Legyél már egy kicsit rugalmasabb ne add fel!

Sikerülni fog ugy is. :)

Nem akartalak megbántani és sorry érte de tényleg egy kis utána járásokkal szerezhetsz ideglenes tartozkodási címet! :)


Dolgoztam okmányíródába és ez az okmányirodás jóindulata is hogy el küldi e a jogsit le gyártásra vagy nem!

Jó persze sokan nem mernek rizikózni.. De ennyi erőbel valami lakcímet be ír a gépbe és ennyi.. csak ha utána nézznek akkor az okmányirodást hivatali visszaéléssel seggbe rugják!


Kis stikliket lehet csinálniuk nekik is!

Csak persze nem mindegyik olyan bevállalos mint én voltam, ha még ott dolgoznék segítenék neked!

2011. dec. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zacskósleves válasza:
Egyszerűen mielőtt lejár a jogosítványod jelensd be, hogy elhagytad és akkor csináltathatsz másikat aminek az érvényességi dátuma hosszabb lessz és nem kell hosszabítás
2011. dec. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hiába jelenti be addig nem kapja meg az újjat akkor sem! :(

Még személyi azonosítóként sem nem hogy vezetési jogosultság hosszabításával. :(

2011. dec. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, okmányirodában dolgozom a közlekedésigazgatáson. Hidd el elég a település szintű lakcím. Itt a jogszabály, nézz utána.

35/2000 BM rendelet

Járművezetésre jogosító okmányok kiadásának

feltételei


12. § Járművezetésre jogosító okmányt az kaphat, aki a külön jogszabályban meghatározott egészségi, pályaalkalmassági, képzési és vizsgáztatási előírásoknak, továbbá az e rendeletben meghatározott feltételeknek megfelel.


13. § A járművezetésre jogosító okmány kiadásának életkori és jártassági feltételeit a 3. számú melléklet tartalmazza.


14. § (1) Vezetői engedélyt – a (3) és (4) bekezdésben foglaltak kivételével – az előírt feltételek teljesülése mellett is csak olyan kérelmezőnek lehet kiadni, akinek a szokásos tartózkodási helye Magyarország területén van, valamint nem magyar állampolgár esetén az engedély kiadását megelőző hat hónapban Magyarországon tartózkodott. Ha a kérelmező külföldi hatóság által kiállított vezetői engedéllyel rendelkezik, a közlekedési igazgatási hatóság a 16–19. § alapján jár el.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott magyarországi tartózkodást igazoló adatokat a közlekedési igazgatási hatóság szerzi be a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásából. A személyi adat – és lakcímnyilvántartás hatálya alá nem tartozó harmadik országbeli állampolgár esetében az ügyfélnek kell bemutatnia az idegenrendészeti hatóság által kiállított tartózkodási jogot igazoló okmányt.


Ha jól elolvasod a "szokásos tartózkodási helyed" Magyarországon van akkor is, ha csak településszinten is. Ha nem akarják megcsinálni neked, hívasd az okmányiroda vezetőjét, ha még akkor sem, a felettesét.

Kérd hivatkozzanak mely jogszabály az, amely kimondja azt, hogy a településszintű lakcím jogilag nem számít lakcímnek, tartózkodási helynek.

2011. dec. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!