Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi történik ha valaki szirénáz...

Mi történik ha valaki szirénázó mentőautóval ütközik? Mindig az autós a hibás?

Figyelt kérdés

Az egyik nap egy 2x2 sávos úton mentem egy kereszteződés felé haladva.A belső sávban haladtam a külsőn pedig egy kamion elég lassan.Éppen váltott narancssárgára a lápa így gázt adtam,hogy még gyorsan átférjek.Sikerült volna,de a kamion takarásából egy mentőautó bukkant fel a kereszteződés közepén, jobbról érkezett.Szerencsére még sikerült lefékeznem kevesebb mint fél méterre a mentőautótól a kereszteződés közepén.

Intettem neki,bocsánatot kértem aztán vissza tolattam szépen.

Megijedtem az biztos, tudom,hogy már a narancssárgán sem lett volna szabad átmennem, de nem gondoltam volna,hogy egy mentőautó fog odakerülni.

Még hozzá azért odakerülni mert ugyan villogott, de azt nem tudom,hogy hangja volt e...én minden esetre nem hallottam , egy régi Toyota Hiace volt, ezeknek elég ócska hangjuk van azt tudom.

De azt nem értem minek állt meg ott a kereszteződéseben, amerre ment ott már észlelték az autósok és mindegyik állt, ha meg azért állt meg,hogy az ütközést kerülje el ..hát azt nem hiszem mert úgy beletrafáltam volna a sofőrbe,hogy azt nem igaz.

Minden esetre tudom,hogy én hibáztam több szempontból is, itt most nem magamat mentegetem, csak érdekelne,hogy létezik e olyan,hogy a mentős a hibás? (nem ebben az esetben hanem bármilyen másikban)



2012. jan. 14. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
hát ha megkülönböztető jelzést adott akkor nem ő a hibás.
2012. jan. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A mentőautó sofőrje sem Superman, ő is hibázhat. Viszont a hivatalos vizsgálat eléggé kis eséllyel fogja őt kihozni vétkesként, mert a mentőautón épp azért van a villogó és a sziréna, hogy elsőbbséget adjanak neki, egy ütközés tehát jó eséllyel onnan indul, hogy valaki nem adott elsőbbséget.

Hogy miért áll meg a kereszteződés közepén? Nos, ahányszor én láttam mentőt nagyvárosban (elég sűrűn, egy időben olyan helyen laktam, ahol rendszeresen az ablakunk alatt mentek), mindig lassan, szinte lépésben mentek át a kereszteződésen. Igaz, hogy neki ott vannak a megkülönböztető jelzések, de egyrészt az autósok egy része "vakegér" üzemmódban közlekedik és csak a motorháztető végéig lát, másrészt neki általában kacifántosabb átjutni egy kereszteződésen (gyakran a szembejövő sávban érkezik, mert ott nem állnak a pirosnál, azt sem tudhatja fejből, merről zöld a többi autónak és nem tarolhat le mindekit), így a mentőnek is biztonságot ad, ha nem vágtázik át 60-70-nel a lámpán.

2012. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha használta a megkülönböztető jelzéseit akkor neki mindig mindenhol van elsőbbsége, és ha egy autós ütközik vele akkor nem a mentő autó sofőrjét veszik elő hibásnak.
2012. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 _Jessy_ ***** válasza:
Mondjuk ilyen esetben ha zöldön mész át, és kamiontól nem látod a mentőt, és nem is hallod, akkor nem feltétlenül te vagy a hibás, azért te sem vagy Superman. És ha normális a helyszínelő, akkor be is látja ezt.
2012. jan. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ha használta a megkülönböztető jelzéseit akkor neki mindig mindenhol van elsőbbsége, és ha egy autós ütközik vele akkor nem a mentő autó sofőrjét veszik elő hibásnak." <ez igaz, de addig nem haladhat be a kereszteződésbe, amíg meg nem győződött róla, hogy megadják neki az elsőbbséget( asszem azóta van ez nálunk, mióta az Üllői úton volt egy súlyos mentőbaleset pár halottal tizenX éve).


Pont ilyen volt amikor a tűzoltó roham szétcsapott egy buszt a Moszkva téren, mert egy villamos miatt nem láthatták egymást. Ott is a tűzoltó vezetője volt a "hibás".

2012. jan. 15. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

(2) A megkülönböztető fény- és hangjelzést együttesen használó gépjármű vezetője - a rendőr és a vasúti

átjárót biztosító jelzőberendezések jelzéseit kivéve - a közúti jelzéseket, továbbá a 24-43. §-okban foglalt

rendelkezéseket figyelmen kívül hagyhatja, ha magatartásával a közlekedés biztonságát, valamint a személy-

és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti, és meggyőződött arról, hogy a közlekedés többi résztvevője az

akadálytalan továbbhaladást lehetővé tette.

2012. jan. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

".Éppen váltott narancssárgára a lápa így gázt adtam,hogy még gyorsan átférjek."

Forgalomirányító jelzőlámpán nincs "narancssárga" sárga van!

Sárga jelzésnél nem gázt kell adni, hanem megállni!

Ha nem hallod a szirénát, az még nem azt jelenti, hogy nem használta! Bár bizonyosan használta, mert a többiek beengedték.

Azért állt meg a kereszteződés közepén, mert nem hülye, tudja hogy vannak magadfajták is, és neki pedig meg kell győződnie arról, hogy tényleg megadták az elsőbbséget neki!


Természetesen létezik olyanis, amikor a megkülönböztető jelzést használó hibázik, szabályt szeg.

2012. jan. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy nem látod a mentőautót és ezért ő a hibás. Nyilván szirénázott, azt hallanod kéne, ha ott egy kamion, akkor is hallod, és mivel ő figyelmen kívül hagyhatja a táblákat is, neki lesz és neki is van igaza mert ő jelzett, te meg nem döngetsz ha hallod hogy valamerről jön
2012. jan. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy nem hallja meg.

Budapesten 100 emberből 95 átmegy a sárgán.

Nem lett baj, ez a lényeg.


Aki meg az észt osztja, az nézzen magába, hány kereszteződésben lassít (amikor zöldje, zöldhulláma van), hogy meggyőződjön arról, nem jön-e esetleg egy megkülönböztető jelzéseit használó jármű?

2012. jan. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem minden esetben a "sima"autós a hibás.Ilyenkor vizsgálják az ügyet.Párom tűzoltó náluk már kaszáltak el sofőrt balesetnél,pedig használta a megkülönböztető jelzést!Gondoloom a mentőknél is így van.Amúgy most egyértelmű,hogy te lettél volna a hibás,de szerencsére nem történt baleset!Tanulópénznek jó!
2012. febr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!