Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a teendő akkor, ha kerékpár...

Mi a teendő akkor, ha kerékpározás közben véletlenül egy parkoló autónak nekimegyek, és abban valami kár esik?

Figyelt kérdés
Sajnos az ördög nem alszik, és bár még velem nem történt ilyen, de mivel fogalmam sincs, hogy mit kellene tenni, megkérdezem. Mert ha ott a sofőr, akkor gondolom ővele kell megbeszélni az okozott kár térítését, de ha nincs, akkor hogy? Rendőrt kell hívni ilyenkor? Foglalkoznak vele egyáltalán? Kérlek ne mondjátok nekem azt, hogy ne kerékpározzak, valamint azt sem, hogy csak simán menjek tovább, mert a kárt ilyenkor is meg kell téríteni!

2012. máj. 13. 10:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Fel kell kutatni az autó gazdáját.Ha van nálad papír és toll,akkor leírod,mi történt,megadod a telefon számod és betűzöd az ablaktörlő alá.De kívülről is írd rá,mi van a papíron,nehogy szórólapnak nézze és kidobja.Meg megjegyzed a rendszámot,ha esetleg így sem sikerülne megbeszélni a dolgot.
2012. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
15%
Én autós vagyok ugyan de ha nekem jön akár bringás akár egy másik autós akkor megfizettetem vele a kárt.Vagy így vagy úgy de fizetnie kell.Ha nincs ott akkor rajta hagyod a kocsin a biztosító számát.
2012. máj. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kedves Második!

Amit írtál evidens, hiszen nekem is a célom lenne ilyenkor a kár megtérítése, csak az a probléma, hogy kerékpárra nem lehet KGFB-t kötni, így a biztosító számát sem tudom otthagyni.

2012. máj. 13. 10:20
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha van "háztartási" biztosításod és annak van felelősségbiztosítási kitétele akkor fizetheti a biztosítód.
2012. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát attól függ...ha úgy történik a baleset, hogy az adott autó a kerékpár úton parkol, akkor valószínű még bele is rúgnék párat. Természetesen ha szabályosan parkol, akkor ott kell hagynom egy cetlin a telefonszámodat!
2012. máj. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2012. máj. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Kerékpárúton nem járnak autók és nem is parkolnak le.Én még nem láttam kerékpárúton parkoló autót.Viszont a bringások az autósok , motorosok ,buszosok útját használják.Ha bele rúgnál a kocsiba akkor ne is csodálkozz ha kikiabálnak,le akarnak dudálni az ÚTRÓL ami a motor hajtotta járműveké.
2012. máj. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Készítsetek neked fotókat olyan autókat, amelyek a kerékpárúton parkolnak? Minden nap tudnék fotózni jó néhányat. Pl. Budapesten a Veres Péter út melletti kerékpárúton.
2012. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

7: A bringa is jármű. Az úttest az övé is! Tessék végre tudomásul venni! Egyenrangú partnere az autósnak. Ott nem mehet az úttesten, ahol van külön kerékpárút. És zömében ott nem mennek azon a bringások, ahol azt valami lehetetlenné teszi. Pl. azon parkoló autósok, kidöntött védőoszlopok, ott korzózó gyalogosok.


Kérdező, bocs a dupla offoálést, de kiakaszt 2. 7. mentalitása. A választ meg már megkaptad.

És dicsérendő a hozzáállásod. Az én kocsimat eddig háromszor zúzták le parkolóban, mindegyik biztosan autós volt. Cédula persze nem volt a szélvédőmön. :-(

2012. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Futáááás!!!! :):)
2012. máj. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!