Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a teendő akkor, ha kerékpár...

Mi a teendő akkor, ha kerékpározás közben véletlenül egy parkoló autónak nekimegyek, és abban valami kár esik?

Figyelt kérdés
Sajnos az ördög nem alszik, és bár még velem nem történt ilyen, de mivel fogalmam sincs, hogy mit kellene tenni, megkérdezem. Mert ha ott a sofőr, akkor gondolom ővele kell megbeszélni az okozott kár térítését, de ha nincs, akkor hogy? Rendőrt kell hívni ilyenkor? Foglalkoznak vele egyáltalán? Kérlek ne mondjátok nekem azt, hogy ne kerékpározzak, valamint azt sem, hogy csak simán menjek tovább, mert a kárt ilyenkor is meg kell téríteni!

2012. máj. 13. 10:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem egyenrangú.Majd ha ő is használ jelzést amikor lefordul és betartja a közlekedési szabályokat.És amint bevezetik hogy csak KRESZ tudással és engedéllyel lehet biciklire ülni akkor majd egyenrangú lesz.Jelenleg nem egyenrangú hanem csak egy megtűrt dolog a biciklis az úton.
2012. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

#11.

De igen, egyenrangú, ideje ezt tudomásul venned.

Mondom ezt autósként.

2012. máj. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Egyszer történt velem ilyen, éppen lefoglalt a telefonom. Körülnéztem, nem-e látta valaki, felültem a biciklire, és gyorsan hazamentem. Körülbelül 7 éves lehettem, a riasztótól eszméletlenül megijedtem. A kocsinak baja nem lett, de én jól bevágtam a tökeimet. Tudom, nem volt helyes, de nem tudtam mást csinálni.
2012. máj. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%

",le akarnak dudálni az ÚTRÓL ami a motor hajtotta járműveké."


Mutasd már meg azt a szabályt, ahol ez le van írva.

A kis gyenge agyadon kívül.

2012. máj. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"És amint bevezetik hogy csak KRESZ tudással és engedéllyel lehet biciklire ülni akkor majd egyenrangú lesz"


És mit érsz el vele?

Az autóra kötelező a jogsi, mégis vezethetnek olyan t@hó p@rasztok, mint pl. te is.

Nem a kresz vizsga és a jogsi szavatolja a szabálytisztelő közlekedést és az emberi magatartást.

2012. máj. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is a már belinkelt Kerékpárosklub-tagság mellé járó biztosítást javaslom, ez 2 milliós összegig biztosítja az okozott kár megtérítését, és egyéb előnyei is vannak. Ha van nálad kamera vagy kamerás telefon, nem árt dokumentálni az okozott kárt, mert az ördög nem alszik, egy ilyen #11-es forma alak talán még a kiégett gagyixenonját is megpróbálná rád verni. A szélvédő alá tűzött papír szerintem elég, röviden írd rá, mi a helyzet, meg nevedet, telefonszámodat, aztán mehet a káresemény bejelentése a biztosító felé.
2012. máj. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Főzős Laci ***** válasza:
Húzz el gyorsan,az autós meg majd kijavíttatja,ahogy akarja.Mert jó magyar szokás szerint még azt is kifizetteti veled,amit nem is te okoztál.
2012. máj. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Megoldás.Fotózd le az autót és a sérülést.A rendszám legyen látható.A sérülés is jól látható legyen és írd fel a helyet és idő pontot.Erre a biztosítónál szűkség lesz.Ugyanakkor azért kell a sérülésről fotó,hogy ne tudjon nagyobb kárt csinálni a tulajdonos a járművén,gondolván így több kártérítést kap.Tanút is próbálj szerezni és írd fel az elérhetőségét.
2012. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!