Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért jönnek a velem szemben...

Dexter082 kérdése:

Miért jönnek a velem szemben közlekedők bal kerekével a felezővonalon úgy, hogy átlóg a visszapillantója az én sávomba? Ha én is úgy és ott mennék, annak sírás lenne a vége.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sz@rok az utak és az útpadkák, de azért ne veszélyeztessék a másikat, nem?
2012. máj. 23. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, ha előzékenységet is tanítanának az autósoknak. Az a baj, hogy túl sok a barom, még az alapvető szabályokat sem tartják be. Nem tudom hogy lehetne kiiktatni őket...
2012. máj. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Pont emiatt próbálok mindig az út széle felé húzni, mert rettegek a felezővonalon átlógó autóktól. Ezen kívül nincs különösebb parám, de ez nagyon megijeszt. Egyébként szerintem figyelmetlenség, és az "enyém az egész út, mindenki húzzon innen" hozzáállás miatt nem figyelnek erre.
2012. máj. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én általában sietek és jóval a megengedett sebesség felett szoktam autózni. Még annó édesapám tanította, hogy inkább a felezővonalon menjek mint a szélén(főleg este), mivel lehet részeg biciklis,gyalogos, vadállat aki átugrani készül, kutya, ect...


Én ezt eléggé betartom és tényleg jó dolog, tehát én éjjel többnyire a felezőn ülök, tehát az úttest közepe felé megyek, és kerülöm a szélét, az előbb felsoroltak miatt illetve az útról kilökött szemeteket se szeretném összeszedni. Természetesen mindezt úgy csinálom, hogy ha szemből jön valaki akkor lehúzódom a szélére, hogy nehogy valami godn legyen, nem tudni, nem lóg-e ki valami a szemből érkező autóról, illetve ha hátulról lendületből érkezek egy autó mögé akkor, ha a felezőn "ülök", látom, hogy van-e előtte valami, jönnek-e szemből, vagy van lehetőségem lendületből előzni. Ilyenkor már messziről indexelek, és mielőtt kikerülném rávillantok egyet, hogy ha eddig nem is figyelt hátra, most legalább nézzen és fogja fel, hogy egy gyorsabb autó érkezik. Tehát én alkalmazom ezt, de csak akkor, ha este van, nincs nagy forgalom, és ha jönnek szemből lehúzódom. Aki ott is marad bizonyára bambul, vagy nincs érzéke hozzá, hogy hol megy... Tehát h@lye:D


Javaslom egyébként a sáv szélének a kerülését, mert minden üvegszilánk, szög, szemét ott van, amitől nagyobb eséllyel kapsz defektet.

2012. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az szép és jó hogy felezővonal átlépése,mert az belátható.de a zárón is átmenni az egyenlő az öngyilkossággal.itt nem szimpla záróra gondolok,amit a közút csak úgy felfest 1 nyíl egyenes úton,hanem a jó igazi beláthatatlan útkanyarulatra.vagy megkockáztatja a vezető az őzikét vagy a Volánbuszt.én is szoktam felezőn menni,meg kanyart vágni ahol át lehet látni,de a záróvonal az betonfal.nekem így tanították
2012. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Beviz Elek ***** válasza:

Én elég ritkán látok olyat, hogy a visszapillantó átlógjon! Egy kicsit én is mindig befelé húzódok, mivel az említett szemeten kívül még az út minősége is számít. Nem tudom, hogy hány éves vagy, mennyit autózol, kinek az autójával. Sokat olvasgatok interneten, apum tanított meg a jogsi megszerzése után a forgalmi közlekedésre (mert ugye nem mindent tanulunk meg a 30 kötelező óra alatt), illetve vannak saját tapasztalataim is. A bejövő infókból összeraktam a képet, és rájöttem, hogy nem kifizetődő az út szélén közlekedni. Az út felülete sokkal rosszabb a szélén. Ezért van, hogy általában az autó jobb oldalán hamarabb kezdenek el kopogni az alkatrészek, + a lengéscsillapítók sem egyformán használódnak el. Azért vigyázok az autó jobb oldalára ennyire, mert rengeteg a párban cserélendő alkatrész és ha vigyázol, akár negyedével megnövelheted egy-egy alkatrész élettartamát. (nekem a lengéscsillapító 35ezer/2db, felső lengőkar 36ezer!!!/2db, stb.) Tavaly költöttem egy csomót rá, szeretném ha sokáig bírná!


A többi: előzésnél előre felméred a terepet, nekem alapból megnyugtató, ha tudom mi van előttem. Ha jön valami balfék, akkor lássam már előre, ha átjön az én sávomba, ne akkor mikor már mindenki lesatuzik, meg félrerántja a kormányt! Emellett ott vannak az említett részeg biciklisek, gyalogosok, vagy a kissrác kiszalad az útra mert focizott stb. A lehetőségek tárháza korlátlan.

2012. máj. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

25 éve egyszerűen "vonalhuszárok"-nak hívtuk ezeket, pedig a KRESZ is így rendelkezik:


25. §

(2) Járművel az úttesten - az előzés és kikerülés esetét kivéve - annak menetirány szerinti jobb oldalán, az út- és forgalmi viszonyok szerint lehetséges mértékben jobbra tartva kell közlekedni.

2012. máj. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Második válaszoló vagyok. :) Tudom, hogy szerencsésebb a vonal felé húzni, és az út széle felé közeledni nem életbiztosítás. Szóval nem tanácsként írtam a dolgot. :) Csak tapasztalat. Belőlem valahogy ilyen reflexet hoz ki a felezőn közlekedő autó.
2012. máj. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sokféle véleménynyilvánítást!

Ma is jött velem szemben egy marha, aki segédmotorost előzött városban és nem érdekelte, hogy én vele szemben jövök, ő pofátlanul átjött a sávomba.

Én az ő helyében fékeztem volna. Ő vajon nem félti a kocsiját (Bora volt egyébként)???

Régen ilyen nem volt!

2012. máj. 27. 19:22
 9/9 anonim ***** válasza:

#3-as válaszoló vagyok:


Mert mostanában mindenkinek olyan "rohadt" sietős:)

Én nagyon fiatal vagyok, huszonéves, az autóm nagyon erős, de ennek ellenére minden biciklist és motorost kikerülök kellőképpen, ha jönnek szembe akkor viszont lelassítok, mivel magam is bicajoztam és tudom milyen amikor érzem a tükröt a könyökömben:)


Ergo a lényeg, hogy egymásra figyeljünk, mindegy, hogy hol megyünk a sávon belül, csak a másikat ne veszélyeztessük!

2012. máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!