Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A zenehallgatás segít a...

A zenehallgatás segít a vezetésben, vagy épp ellenkezőleg?

Figyelt kérdés

Elvonja a koncentrációt a vezetésről, figyelésről, vagy épp ellenkezőleg?

Hallgassak zenét vezetés közben, vagy ne?


2011. aug. 16. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Hát...engem zavar. Eleve nincs fordulatszámmérő az autóban, így a motorhang alapján váltok. Ha halkra veszem a zenét, egy idő után a motor miatt nem hallom; ha a zene hangos, csak sejtem mikor kell váltani és úgy váltok. És inkább amúgy is szívesebben hallgatom a sportkipufogóm hangját. :P
2011. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%

Az biztos, hogy elvonja, hosszú úton viszont éberen tart..

Persze, ha döngeted, hátul a heavyt 1-2 mélynyomóval, akkor agresszívvá tesz..

2011. aug. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Általában nem szeretem hangosan hallgatni a zenét a kocsimba,pont olyan kellemesen mert úgy jó a vezetés,hallasz mindent(Közlekedés zaját,kocsidat,rádiót:))

Aztán van olyan is mikor megy valami nagyon kedvenc számom a rádióba akkor akár maxra is felveszem,akkor nem zavar,váltani azt tudom,hogy és mikor kell ,általában a kereszteződésekben lemutezom a hangot ,hogy ha jön valami mentő,rendőr,tűzoltó,vérszállító,bkv-s kocsi akkor meghalljam és ne legyen baleset,majd mikor elhaladtam a kereszteződésbe visszaveszem.

2011. aug. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Egyáltalán nem vonja el a figyelmet, a telefonálással ellentétben.

Sőt, nem bambulok el. Ráadásul a kocsi az egyetlen hely, ahol énekelni merek, mert ott nem hallja senki mekkora megasztár vagyok.

35F

2011. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én mindig hangosan halgatom, egyáltalán nem segít, de tényleg nagyon jó, és énekelni is tényleg király az autóban :D. Amúgy ha szűk helyre parkolok autók közé, akkor mindig kikapcsolom mert ott nagyon zavaró.
2011. aug. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, parkolásnál én is mindig "leveszem a hangot, hogy lássak". :D
2011. aug. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Volt, hogy én is óbégattam (tele torokból), át is néztek a szomszédból...
2011. aug. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

:-)

Az mennyire vicces! Amikor ebben a melegben lehúzott ablak mellett visítom a kedvenc számaimat. Aztán egyszercsak azt veszem észre, hogy túl sokan néznek!

Egyébként "megszokott" helyzetekben szeretem ha szól a zene, persze nem túl hangosan, hogy azért még halljam a többi zajt. De ha dugóba kerülök, vagy utcát keresek, jobban kell figyelni az átlagosnál, akkor zavar, és lekapcsolom én is...

2011. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha sietnem kell csak bedobok egy régebbi Offspring lemezt.. Minél tempósabb a zene, annál jobban szoktam tolni szerencsétlen kocsinak.

A figyelmemet nem nagyon vonja el, viszont nem hallom a kocsi síró hangját amikor azt mvisítja, hogy "ne padlózz már te bö.szme!" :P

2011. aug. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a hangos zene elvonja a figyelmet még K G nek is esetleg nem ismeri el!
2011. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!