Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi van, ha igazoltatáskor az...

Mi van, ha igazoltatáskor az autómban töltött gázpisztolyt találnak a rendőrök amihez nincs viselési engedélyem?

Figyelt kérdés
Kizárólag önvédelmi célból tartanám az autómban, persze gondosan elrejtve. Na de mi van, ha mégis megtalálják?

2012. jún. 9. 01:03
1 2
 1/19 anonim válasza:
84%
50000 Ft
2012. jún. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Semmi tiltott fegyverviselés, vagy ilyesmi? Be se visznek? Leginkább ügyet nem akarok, ami esetleg hátráltatna egy munkahelyen.
2012. jún. 9. 01:39
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Így van, de ha bebattyogsz vele a rendőrségre és közlöd hogy szeretnél hozzá viselési engedélyt akkor 3héten belül megkapod és teljesen legális lesz a dolog. Nem egy nagy macera, szerintem megéri.
2012. jún. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szabálysértési bírság formájában kapod azt az 50E-t. :)
2012. jún. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
Nekem 50 ezer forint lett,és elkobozták a fegyvert..
2012. jún. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kérsz engedélyt? Nem egy nagy ügy.

Egyszerűbb lenne, nem?

2012. jún. 9. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26%

Akkor én eddig a holdon éltem?

Tudtommal a gázpisztoly se nem fegyver se nem engedélyköteles.

Ha az előttem szólók igazat írtak akkor komoly veszélyben vagyok amikor egy maréknyi nyílvesszővel és ijjal a kocsimban gyakorolni indulok egy erdőszéli néptelen tisztás irányába.

Vagy csak a panel erkélyén tarthatok lőgyakorlatot?

Esetleg futárszolgálattal kellene szállíttatnom azt a légpuskát is amit az imént kinéztem a vaterán ?!

:o)

2012. jún. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a holdon éltél :)



2004. szeptember 6.-ig (a 253/2004 korm. rendelet hatályba lépése) csak egy rendkívül bonyolult, és nagyon drága engedélyezési eljárással lehetett gáz-riasztó fegyvert megszerezni és tartani Magyarországon. Ez az engedély viselésre is lehetőséget adott. Az új jogszabály kettéválasztotta a gáz-riasztó fegyver tartását és viselését. A megszerzés és tartás mindenfajta életkori és egyéb megkötés nélkül TELJESEN SZABAD lett. A VISELÉS esetében azonban fenntartották az ENGEDÉLYHEZ KÖTÖTTSÉG.

2012. jún. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Ha gondosan elrejtve tartod a kocsiban, akkor a rendőrök már valami komoly okkal lelik csak meg. Egyszerű közúti ellenőrzésnél nem. Ha az izzókészleted és elakadás jelző háromszöged társaságában van, akkor előfordulhat. Akkor fognak alaposabban átvizsgálni, ha valami nagyobb balhé volt valahol (pl. rablás), és gyanús a kocsid, vagy te magad.

A szállítás legális lenne, de a töltött fegyver már necces. Nem is viseled, de nem is szállítod. Illetve nem tudom. Számomra a töltött állapota már nem szállítás kategória. Hol akarod magad védeni vele? Ha az autóban, a rejtett állapota miatt nem alkalmas rá. A támadó gyorsabb lehet, mint amennyi idő alatt magadhoz tudod venni.

2012. jún. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hát, az autómban van kialakitva egy jó kis rejtekhely, méghozzá a vezetői oldalon, egy pillanat alatt elő tudom kapni. De és ha kiveszem a töltött tárat? Az már szállitás? Vagy a golyókat is ki kell vennem a tárból?
2012. jún. 9. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!