Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A személyigazolvány lejárt,...

A személyigazolvány lejárt, de a jogosítvány nem. Akkor megbüntet a rendőr igazoltatáskor?

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 17:46
1 2
 1/13 audiofly ***** válasza:
Ne mutasd a személyid és kész , mond hogy nincs nálad csak jogsi. De amúgy meg nem nézi a "szavatosságát"!
2012. jún. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
a kártya formátumú jogsi is jó arra, h igazold magad, szóval nem büntet meg.
2012. jún. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Arcképes igazolvánnal tudod magad igazolni! Elvégre ezért is lett kitalálva! HIdd el ha a jogsit adod oda és azon a te képed szerepel meg fogja tudni mondani a személyi számodat is ha rrol van szó! :D
2012. jún. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Elfogadja a jogsit. Akkor is, ha odaadod neki mellé a lejárt személyit, és szólni is fog, hogy lejárt. Persze csak ha nem "miajóanyádatakatsz" mondattal teszed...
2012. jún. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egészen konkréten a rend őre nem kötelezhet arra hogy több igazolvánnyal igazold a személyazonosságod.

Szóval ha odaadod naki a jogsid, és ő kéri a személyidet akkor nyugodtan megmondhatod neki hogy nemadom. És persze nem tehet semmit, mert te teljesen jogszerűen tagadod meg.

(ezt egy ügyvéd mondta, aki el is játszotta ezt a rendőrökkel)

Meg persze a jogosítvány alkalmas személyazonosság azonosítására.


Egészen konkrétan jogsival és lakcímkártyával bármit el lehet intézni amihez azonosítani kell magad.

2012. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Tőlem 6év alatt SOSEM kértek személyit közúti ellenőrzésnél (gondolom erre gondolsz). Igazoltatásnál meg nem kér jogsit, csak személyit/valamilyen arcképes igazolványt.
2012. jún. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tőlem se kértek még személyit.
2012. jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Két évvel ezelőtt, amikor lejárt a jogsim, és megújíttattam, az okmányirodai ügyintéző hívta fel a figyelmemet arra, hogy a személyim is hamarosan lejár. Ő mondta, hogy amíg nem akarok személyivel menni külföldre, addig nem szükséges azt megcsináltatnom, mert a jogosítvánnyal - mint fényképes igazolvánnyal - országon belül bárhol, bármilyen ügyben igazolhatom magam. Két évig így is tettem, sosem volt belőle gondom. Idén csináltattam személyit, csak ugyanazt a pénzt kellett fizetnem érte, mint bárkinek (azt hiszem 1500Ft?), az ügyintézőt meg is kérdeztem, hogy ugye ez így amúgy rendben van, tehát nem követtem el hibát. Nem is furcsállta a kérdést, mondta, hogy természetesen, csak külföldre nem tudok menni útlevél nélkül.

A rendőr ezeket ugyanígy pontosan tudja, tehát egy pillanatig sem kell aggódnod. Figyelj a jogsid érvényességére, az idehaza elég lesz.

2012. jún. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2012. jún. 10. 18:45
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért futás az okmányirodába megcsináltatni. Nem büntetnek meg, de kb 2000 Ft illetéket kell fizetni. Ott készítenek rólad fotót, stb. és max 30 napon belül kész. (anyakönyvi kivonatokra és lakcímkártyára azonban szükség van.)
2012. jún. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!