Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igazoltatáskor szonda megfújás...

Igazoltatáskor szonda megfújása előtt a rendőr miért kérdezi meg, hogy ittunk-e előtte?

Figyelt kérdés
Úgyis kiderül. Vagy ha azt mondom hogy nem és mégis jelez a szonda, akkor nagyobb büntetést kapok? Vagy ha bevallom hogy igen akkor kevesebbet? (nem mintha vezettem volna már ittasan)
2011. nov. 23. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ittál és bevallod az együttműködés a hatóságokkal, így ezt figyelembe veszik a büntetés kiszabásánál!
2011. nov. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 eugenica ***** válasza:
56%

A kérdés akadémikus és én sem értem.

Ha nemmel válaszolok és a szonda ittasságot mutat ki, nem kapok nagyobb, vagy súlyosabb büntetést.

Fontos tudni, hogy a fúvócsöves szondát csak akkor vagyok köteles megfújni, ha azt elöttem veszik elő és a cső felénél lévő perforáció mentén, csak az egyik oldalról veszik le a fóliát és én magam távolítom el a felém a (megfújási oldalon)lévő fólia maradványt.

Tapasztaltam, hogy a kocsiból kiszálló rendőr, már a felhelyezett védelem nélküli csövet tartja elém.

Mikoron saját esetemben megtagadtam a megfújást a rendőrök nem találtak a kocsijukban intakt, sértetlen fúvócsövet.

Ez azt jelenti, hogy egyetlen csővel fúvatnak boldog-boldogtatalant.

Kíváncsi lennék, mi a véleménye erről a járványügyi felügyelőségnek.

Ha nem tudnak érintetlen, originált fúvócsövet biztosítani meg kell tagadni a szondáztatást a megfelelő ellenőrzés biztosításának hiánya miatt.

2011. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pl.: Azt mondod hogy nem ,mégis jelez a szonda= lehet tényleg nem ittál, csak sok konyakos meggyet ettél ,és ekkor új fújást lehet kérni 10-15perc múlva...mivel addigra elmúlik a "hatása".
2011. nov. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amit az utolsó írt jogos, a másik meg, hogy ha bevallod hogy ittál, akkor megspórolnak egy szondát. Mert azért feltételezem, h nem az összes rendőr fújat ugyanabból minden igazoltatottat, bár nyilván előfordul, ahogy egy korábbi válaszoló írta. Sajnos.
2011. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mifelén olyan szonda van, amit nem is kell a számba venni, csak "ráfjúni" és annyi, már írja is ki, hogy ittál-e.
2011. nov. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha azt mondod, hogy ittál, de:

- megtagadod a szondahasználatot

- esetleg nem tudod valamiért megfújni,

- a szonda 0,0%-ot jelez ezek után,


akkor már visznek is vérvételre. :)


Egyéb iránt számít az is, hogy mikor, és mennyit ittál. Van ami csak szabálysértésnek minősül, de van ami viszont bűncselekmény.


Ha a kérdésre igennel válaszolsz, önkéntesen bevallasz egy szabálysértést, vagy bűncselekményt, és ezt a rendőrnek ki kell vizsgálnia (elvégre azért van, hogy a jogsértéseket megakadályozza, és az elkövetőeket elfogja)


Ha nem vallod be, és tényleg ittál, akkor egy szabálysértési ittasság esetén nem számít. De ha bűncselekmény elkövetésének megfelelő mennyiséget ittál, akkor már igenis számít, hogy bevallod-e, az ügy ugyanis bíróság elé kerül.

2014. ápr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szondahasználatot meg lehet tagadni?
2018. ápr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!