Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak Magyarországon szokás...

Csak Magyarországon szokás hogy a hátsó üléseken nem használják a biztonsági övet?

Figyelt kérdés
Sok autóban a csat nincs is az ülésen hanem az ülés alá betették.
2012. jún. 26. 17:39
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én is bekötöm magam mindig de ültem már olyan autóban ahol a hátsó ülésen nem volt övcsat, vagyis be volt rakva az ülés alá.
2012. jún. 26. 22:22
 12/18 anonim ***** válasza:

szívem szerint elöl sem kötném be magam, inkább repüljek ki és dögöljek meg, mintsem nyomorékként éljem tovább az életem. egy halom ember van a hírekben, aki be volt kötve, túlélte, de lehet hogy már nincs meg az egyik lába, vagy keze, vagy épp egy ápolónő eteti kiskanállal élete végéig.


de vagyok olyan jófej, h bekötöm magam, mert ezeknek, az undorító sünöknek minden fillér számít, az én pénzem is kéne nekik, ha adnám...


nem is értem, h miért veszik el tőlünk ezt a kevéske önrendelkezési jogot is, tényleg röhej, ami ebben az országban megy már!

2012. jún. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Most tényleg a TB-re befizetett pénzedet sajnálod? :D "


Nem sz.rrágás, de gondolj csak bele, ha épp úgy karambolozol, hogy túléled, a kezelésed ára elérhet 7 számjegyű összeget. Ha ehhez hozzáadod azt, hogy esetleg tartósan munkaképtelenné válsz pl 30 évesen, akkor a rokkantsági nyugdíj stb stb. Elég elszomorító, hogy kilopják alólunk az országot, de ha ez is ugyanolyan pazarlás, ami megelőzhető lenne.

2012. jún. 27. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem kell bekötni elöl, minek is. Elég 60-al szétfejelni a kormányt vagy a műszerfalat, az sokkal egészségesebb mint az öv okozta zúzódással esetleg töréssel szenvedni heteket, és ismét volán mögé ülni. Na meg aki nekünk jött büntessék meg rendesen halálos baleset okozásáért a hülyeségünk miatt, jobb az nekünk, a hozzátartozóink is jobban örülnek majd a kemény ítéletnek, mint annak hogy még életben vagyunk. Gratula ez ám a felelősségteljes gondolkodás, és mennyien gondolják nagy sofőrnek magukat, mert Ők nem kapcsolják be az övet, mert kényelmetlen, meg azt csak az amatőrök kapcsolják be. Majd ha kiesik a kocsiból mert nincs bekapcsolva aztán a fa, vagy a korlát, az árok adja a másikat, vagy ráborul a kocsi az bezzeg rossz lesz, de akkor már nincs második lehetőség...
2012. jún. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Országfüggő. Vannnak országok, ahol szabályosan közlekedik a többség (pl. Ausztria), és van, ahol nagy ívben belesz*rnak, mint pl. Dél-Olaszország. Ugyanígy lehet az növekkel is.

Én nagyon utálom a hátsót, de lakott területen kívül bekötöm magamat, de azon belül örülök, ha nem kell, mert nagyon utálom. Az első kevésbé kényelmetlen.

2012. szept. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
sok nagyon okos van itt! a biztonsági öv nem viccből van ott, es senki nem döntheti el, hogy használja-e vagy sem. hiába mondják, hogy nekem fáj, az en eletem, stb... sok esetben a nem használatából eredő serülesek kezelese vonják el az elsősegelynyújtás erőit, megeshet, hogy olyanok elől, akik nem hanyagság, vagányság miatt szorulnak sürgős ellátásra!!
2013. ápr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
ez amúgy off volt, bocs. amúgy nem jellemző, hogy hátul bekötik magukat (kb 90%ban nem, 7 országban szerzett tapasztalataim alapján)
2013. ápr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én is utálom mindig előhalászni, és ha mellettem már ülnek, akkor lehet, hogy rajta ülnek, főleg ha gyerekülés is van ott. Ennek ellenére használom, de lakott területen belül néha nem.

Országúton (Ausztriában) 100-ról kellet egyszer satuzni, egy őzgida miatt. Hát nem lett volna kellemes ez öv nélkül.

2013. ápr. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!