Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az hogy bizonyos...

Miért van az hogy bizonyos elkerülhetetlen forgalmas csomópontoknál dierkt ugy vannak beállítva a jelzölámpák hogy akár 25 másodpercen át is minden irányba pirosat jeleznek? Mesterséges dugogenerálás?

Figyelt kérdés
Lásd Martonvásár Örs vezér tér Blaha Erzsébet híd felé vezetö út Nagy Lajos király utja stb.
2009. aug. 2. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ez nem dugógenerálás. Inkább számítanak arra, hogy biztosan van néhány autó, aki már nem tud, vagy nem akar megállni és végighajt a piroson.
2009. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Gyakorlati okból van úgy, egyesek ugyanis szeretnek belemenni a pirosba is, illetve előfordul, hogy úgy jön ki, aztmeg nem kel magyarázni, hogy ez mért lenne balesetveszélyes, ha rögtön zöldet adna a másiknak. Hogy mért 25 másodperc azt nem tudom, valszeg rosszul van beállítva.
2009. aug. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem épp ellenkezőleg. Képzeld el átmész még a sárgán, nem tudsz megállni biztonságosan. Előtted hirtelen fékeznek és ott maradsz a kereszteződés közepén. Igaz hogy az is szabály hogy ha úgy látod nem érsz át meg kell állni de erről sokan el is feledkeznek sajnos meg amúgy is nagy forgalomba ilyen helyzetbe kerülhet, ilyenkor jól jöhet pár másodperc hátha addig megindulnak előtted.
2009. aug. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!