Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biztonsági öv használata?

Biztonsági öv használata?

Figyelt kérdés

Gondolom vannak itt olyan autóvezetők meg utaok,akik útálják a biztonsági övet.Miért?Kényelmetlen,vagy azt vallja hogy inkább dögöljek meg? (mármint aki nem köti be magát)

hozzáteszem én becsatolom magam,ha én vezetek,ha utas vagyok.

(lehet hogy van ilyen kismilló kérdés,de a közelmúltba nem láttam)



2012. jún. 29. 19:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
be szoktam magam kötni, sohasem zavart a 10 év alatt. Nem volt rá szükség még, de sose tudni, ahogy azt sem nem e az öl meg... Mindenesetre drága játék is plusszba.
2012. jún. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mindig bekapcsoltam akármi volt. Bár én utálom azt amikor valaki azzal jön, hogy kényelmetlen.. az én autómba kötelező mindenkinek. :)
2012. jún. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Jogom van úgy elpusztulni, ahogy akarok, és közben azt ölök meg akit akarok!

:D

2012. jún. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

én is be szoktam kötni de pl. ha beül valaki a kocsiba nem fogok rászólni hogy már pedig most be fogja csatolni az övet. felnőtt ember döntse el maga. ha viszont ezért engem büntet meg a rendőr azt ki fogja fizetni.

azt viszont soha nem fogom megérteni hogyha egy felnőtt ember nem csatolja be a biztonsági övét azt miért büntetik 30.000 Ft-ra ezzel saját magán kívül senkit sem veszélyeztet.

2012. jún. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,tudhatnád már,hogy internetes fórumokon mindig,mindenki beköti az övet,és példaértékű magatartást tanúsít a közutakon.


ÉN VAGYOK A KIVÉTEL! Nem mindig kötöm be magam,mert idegesít hogy nem tudok pakolászni pirosnál,vagy dugóban.Viszont ha már látom a rendőrt,akkor feltétlenül. Telefonálok is néha vezetés közben,be be csusszan egy egy piroslámpa is,(a sárgáról már nem is beszélve)és az 50-et sem tartom be.

2012. jún. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én mindig bekötöm magam, anélkül sohasem indulok el. Utasaimra is rászoktam szólni. Elől-hátul ülőkre. Aztán ha nem akarják, rájuk szólok, hogy igazoltatásnál a rendőrök megbüntetik több 10 ezer ft-re az utast. Ilyenkor már általában bekötik. De volt aki csak akkor, mikor befékeztem, beverte a fejét és igy hitte csak el, hogy a biztonságiöv igenis fontos. Amúgy nekem nem kényelmetlen. Mikor beszállok, úgy igazitom, hogy kényelmes legyen. Meg nagyobb biztonságban érzem vele magam, utasként is bekötöm mindig.
2012. jún. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát én kis koromtól kezdve hozzászoktam hogy utasként mindig becsatolom. Amióta van jogsim azóta meg csak "rosszabbodott" a helyzet. Olyan furcsa amikor nincs bekötve az öv :D (meg néha amikor állok kis a garázsból is automatikusan becsatolom, aztán amint kiálltam szállok is ki XD)
2012. jún. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

igen, utálom, és szerintem nem normális, hogy ennyire elveszik az embertől az önrendelkezési jogot. ha meg akarok dögölni, akkor megdöglök. kész. gondolom ciki lenne nekik egy rossz baleseti statisztika....


zavar, néha még vágja is a bőrömet, mikor olyan ruhában vagyok.

azért kapcsolom be, h nem húzzanak le a mocskos sünök 30 rongyra.


van egy halom ember, aki övvel balesetezett. lehet hogy él, de épp mindkét lába hiányzik, vagy élete végéig egy ápoló eteti és pelenkázzák.

sok ilyen túlélő (már amelyik szellemileg ép maradt) játssza, hogy örül, h él, élvezi az életet fél lábbal meg fél kézzel, meg vese nélkül. ezt nagyon nehezen hiszem el.

nekem egy egészen egyszerű, és kezelhető betegségem van, de néha úgy érzem, hogy még halottan is jobb lenne, mint ezzel szopakodni életem végéig.

2012. jún. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha az önrendelkezés, hogy haljon meg az ember, ha balesetezik, mintsem túlélje, akkor annak az embernek nem vezetni kellene, hanem pszichiáterhez menni. Nagyon rendes dolog, hogy nem köti be magát, így ha a másik hibázik és ő meghal, legyen nyomorult a másik élete, büntessék meg jól mert Ő marha módon nem kapcsolta be magát. Na ezt a gondolkodást kellene kiszűrni a jogsiszerzés előtt, aztán az ilyenek menjenek gyalog meg busszal, de ne játszanak orosz rulettet a közúton a saját életükkel, mert erre senki nem kérte őket és csak ki.asznak azokkal akik betartják a szabályokat.
2012. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az autóvezetés veszélyes üzem aminek megvannak a szabályai.Ha elmész egy olyan melóhelyre ahol kötelező a védőfelszerelés de te ,nem veszed fel ,azt mondod ,neked jogod van megsérülni meghalni ,kivágnak a francba!Na ez ugyanilyen a közlekedésben is,viszont itt csak egy nyamvadt övet kell becsatolni ami semmiség.Ráadásul, ha az öv be nem kapcsolása miatt sokkal súlyosabban megsérülsz ,mint ahogy kellene ,a tb fizeti a sokmilliós gyógykezelésed az adófizetők pénzén.
2012. jún. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!