Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen büntetésre számíthat...

Milyen büntetésre számíthat az úriember?

Figyelt kérdés
Egy kisebb összegű tartozás fejében egy úriember kivitt a lakásból egy díszkardot. Én az utcán értem utol ahol közöltem hogy adja vissza és el akartam venni tőle, erre ő beugrott az autóba és magára zárta az ajtót. Mivel a tető ablak nyitva volt az autón én ott benéztem és ismét kértem a tárgyat, erre ő közölte hogy ha akarok valamit menjek be érte! Én akkorra már elég ideges voltam mivel számomra annak a tárgynak eszmei értéke volt, ezért oldalról felkapaszkodtam az autóra ami azonnal teljes sebességel elindult velem együtt! Körülbelül 50-méterre állt az út szélén egy teherautó, aminek meglátásom szerint neki akart szorítani az úr ezért én hirtelen dobbantottam és felkapaszkodtam teljes testtel az autóra. Körülbelül 6-700 méteren keresztül küzdöttem vele azért hogy megálljon, közben ő folyamatosan azon fáradozott hogy lerázzon az autóról de mindig csak akkor lassított ha épp takartam az utat előle de ahogy újra látott már megint tövig nyomta a pedált ezért esélyem sem volt leszállni. Mikor feleszméltem hogy merre tart nevezetesen egy jó barátjához, magamtól lecsúsztam az autó hátulján keresztül az útra. Mivel gondoltam hogy a barátja nem éppen beszélgetni akarna velem. Az utat a hátsó felem érte először aztán a sebesség miatt hanyatt estem és bevertem a fejem, miután csusztam még úgy 3 métert az aszfalton volt egy pillanatnyi sötétség. Arra eszméltem hogy hallom az autót teljes sebességel tolatni, valószínűnek tartom hogy ha nem ugrom fel akkor rám tolatott volna! Mikor észlelte hogy felállok azonnal tovább hajtott előre és eltünt. Nem szállt ki és még csak nem is szólt ki az autóbol hogy hogyan érzem magam. Ezután haza sétáltam és értesítettem a rendőrséget.

#cserbenhagyás #testi épség veszélyeztetése
2012. júl. 1. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát először is az ilyen cseppet sem nevezhető úriembernek, de még úrnak sem. Első utad a rendőrségre vezessen, feljelenteni nem hogy cserbenhagyás, de gyilkossági kísérlet miatt (rendszáma vagy neve gondolom megvan).
2012. júl. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyilkossági kísérlet, cserbenhagyás, akár le is csukhatják.
2012. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ahogy haza értem azonnal hívtam a rendőrséget. Kijöttek és felvették a vallomásom, rendszámot nem tudtam csak az auto tipusát és persze az emberke nevét! Viszont idegesít hogy nem vitték el az embert, azóta is kinn mászkál mint aki nem tett semmit, és ennek már egy hete!
2012. júl. 1. 12:59
 4/14 anonim ***** válasza:

Na de te miért is "utaztál" az autó olyan helyén, ami nem személyszállításra van kiképezve? Senki nem mondhatja, hogy ő kényszerített a tetőre kapaszkodásra, egyszerűen szólhattál volna "autózás" nélkül is a rendőrségnek, hogy elvittek valamit tőled.

Azzal fog védekezni az autós, hogy te bizony az ő életére törtél, így ő csak menekült előled.


Tiszta Amerika.. :)

2012. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 kiflitolvaj ***** válasza:
Na ja, a tartozást pedig illik megadni...
2012. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
"Mivel a tető ablak nyitva volt az autón én ott benéztem és ismét kértem a tárgyat, erre ő közölte hogy ha akarok valamit menjek be érte! Én akkorra már elég ideges voltam mivel számomra annak a tárgynak eszmei értéke volt, ezért oldalról felkapaszkodtam az autóra ami azonnal teljes sebességel elindult velem együtt!" Nem volt szándékom utazni! Csak a tulajdonomat akartam vissza kapni, eszemben sem volt hogy elindul velem együtt! Viszont ha ő úgy akarja beállítani hogy én törtem az életére és azért hajtott el, akkor nem neki kellett volna hívni a rendőrt?
2012. júl. 1. 14:15
 7/14 A kérdező kommentje:
senki nem mondta hogy nem akartam megadni, és nem is ez volt az első hogy tartoztam. Eddig is mindig megadtam!!!
2012. júl. 1. 14:16
 8/14 anonim ***** válasza:
Büntetési tételt nem tudok írni, de minimum szándékos közúti veszélyeztetésről van szó, bár akár emberölési kísérletnek is minősíthetik. A letartóztatás viszont csak bizonyos körülmények esetén történik meg, ennek híján a vádlott szabadlábon védekezhet. Ha netán zaklatna vagy újabb bűncselekményt kísérelne meg ellened, tuti előzetesbe helyezik.
2012. júl. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Ha megadod a tartozásodat, akkor sztem nem visz ki semmit a lakásodból. Nem akartál fizetni, nem tudlak sajnálni.
2012. júl. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem kértem hogy sajnálj! És mint már írtam szó sem volt róla hogy nem fizetek, de még ha így is lett volna nem hiszem hogy jogosan vitt volna ki bármit! Gondolom ha veled történt volna akkor még meg is tapsolod hogy ki akart nyírni az úton, mert ugye szerinted akkor is jogosan vinne el tőled akármit! Az önbíráskodás vétségét meg csak dísznek találták ki ugye?
2012. júl. 1. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!