Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezért jár a gyorshajtási...

Ezért jár a gyorshajtási bírság? Ha igen mennyi? Szituáció lent!

Figyelt kérdés

Üdvözletem mindenkinek!


Történt ma, hogy egy 2x2 sávos úton haladtam. 90-es tábla volt kint, előttem viszont csak 75-80nal haladtak. Elkezdtem előzni, de ekkor az autós direkt felgyorsított 90-re. A hátam mögött közeledett egy szirénázó mentőautó, ezért nem volt mit tennem, felgyorsítottam 110-re és befejeztem az előzést. Ekkor láttam meg szemben a kombi Ford rendőrautót, a tetején pici antennaszerűséggel, az anyósülésen a rendőr kezében a trafipaxxal, amit az én autómra irányított.


Először azt gondoltam tuti bemért, de később belegondoltam, mivel ő is x sebességgel haladt velem szembe, ezért honnan tudhatná, hogy én pontosan hány km/h-val közlekedtem?


Mire számíthatok? Megbüntetnek? Ha igen, akkor még beleférek a 30.000ft-os határba? Eddig nincs egy hibapontom sem, nem kaptak még el semmilyen szabálysértésért.



2012. júl. 5. 12:13
 1/5 Beviz Elek ***** válasza:
45%

Mozgó rendőrautóban trafi? Nem tartom túl valószínűnek! Ha jól tudom, pest megyében 1 ilyen van, de az is egy octaviaban. Amúgy a másik fele pedig, hogy az sem biztos, hogy lefényképezett volna egy ott álló trafipax. A neten van egy hivatalos táblázat, ami után büntetnek. Lakott területen belül 68tól büntetnek!! Ezt rendőr is mondta nekem, és a táblázat is írta! Tehát 90nél is legalább 108tól büntetnek (a táblázat tuti megmondja pontosan). Erre még rájön amit a kocsid csal (kb5km/h) és így a 110 már 105 környékén van.


Már máskor megkaptam, tudom, hogy valakit kisebb sebességátlépésnél is megbüntettek! Ez a rendszer csak pár éve van!

2012. júl. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A dolog többesélyes, de szerintem nem fogsz büntit kapni, de kizárni sem lehet.

Ma létezik mozgó autóból is mérni tudó berendezés,s használni is szokták. Mivel nem állítottak meg, objektív alapján 106-tól büntetnek, 4 hibapont, 30 000 Ft. A műszered többet mutat a tényleges sebességnél. Ha 106 alatt mértek, akkor megúsztad.

Viszont büntethettek volna azért is, mert nem az előírás szerint jártál el. Ugyanis az előzést meg kellett volna szakítani. MKJ-t használó jármű észlelésekor a külső sávban haladó autónak az út széléhez, a belsőben haladónak az út középvonalához igazodva és megállva kell biztosítania a jármű továbbhaladását. Ezt megszegted, az előtted haladó is. Ő pedig azt is, hogy ha előzik, nem szabad gyorsítania, sőt szükség szerint akár lassítással is segítenie kellett volna téged (ha nincs mentő).

2012. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, KRESZ szempontjából nézve a lehető legrosszabbul oldottátok meg a helyzetet, szóval ha ezért nem állított meg a rendőr ott azonnal, akkor abból szvsz nem lesz semmi.
2012. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy csekket kapsz, de ha igen 2 dolog miatt is tudsz fellebbezni: 1; az előzött jármű nem növelhetné a sebességét, 2; valahogy helyet akartál csinálni a mentő autónak
2012. júl. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bp1985 ***** válasza:
Az nem trafi volt, hanem kamera a lopott, illetve forgalomból kizárt autók szűrésére.
2012. júl. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!