Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyarországon milyen színű...

Magyarországon milyen színű világítás megengedett kerékpáron?

Figyelt kérdés

Mert gondolom ahogyan autóknál és kamionoknál, úgy kerékpárnál is meg van szabva, milyen színeket használhatsz kivilágítás vagy optikai-tuning gyanánt.

Biciklimre szeretnék zöld színű felni(küllő) világítást, előre-hátra. Az első lámpa az rendesen fehér fényű, a hátsó pedig piros. A zöld színű küllő világítás megengedett?


2012. júl. 11. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Mérget ne végy rá, de tiltva nincs szerintem. Fel kell szerelni előre fehér, hátra vörös színnel világító lámpával, és borostyán színű küllőprizmával. Noha kapható, s autósok szerint hasznos is a vörös villogó, azt tiltott. (Még a végén tűzoltónak néznének a pislákoló vörös lámpáddal. :-) )
2012. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tiltott a piros villogós hátsó lámpa? Ha jól értelmeztem? Na ezt se tudtam. Akkor hogyan árulhatják egyáltalán?
2012. júl. 11. 16:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Villogó fény nem lehet se elől se hátul.

Hátul piros, elől fehér vagy sárga fény lehet.


Viszont ha a lámpát a fejedre, hátadra... rakod, akkor villoghat akárhogy .Az szabályos, mert csak nem a kerékpárra van szerelve, viszont láthatóvá teszi a kerékpárost...


Zöld világítás ha jól tudom nem lehet.(bár láttam már nem1x ilyet, mint ahogy villogó, meg zöld, piros, sárga, kék leddel(szépen sorba 1 lámpába) szerelt lámpát is elég sokat.)

2012. júl. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kerékpárkiegészítők árusítását nem szabályozza a KRESZ, csak a használatát. Lásd még nem mehetsz 130-nál gyorsabban forgalomban, mégis majd' minden mai autónak több a vége. :)

A rendőrök nem hiszem, hogy belekötnének (se a villogó pirosba, se az ilyen "pimp my ride" jellegűekbe), csak ha valamiért nagyon bele akarnak, egyébként inkább letudják annyival, hogy legalább ezt sem ütik el a ködben.

2012. júl. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mentek a zűdek'.


Amúgy, én úgy vagyok vele hogy a rendőrök cseszegessék azt aki kivilágítatlanul vágtázik a városban, és még néha ennek tetejében satu részegen is. Nem kicsit balesetveszélyes. Volt már szerencsém kivilágítatlan bringáshoz, aki velem szemben érkezett, majd nem infarktust kaptam amikor elhúzott mellettem. Nem is láttam szinte.

2012. júl. 11. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!