Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem az egyenesen haladón...

Miért nem az egyenesen haladónak van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

[link]

A teszt szerint a kanyarodó megy elsőnek

valaki elmagyarázná hogy mért van így?

Mi úgy tanultuk hogy az egyenesen haladónak van elsőbbsége.


2009. júl. 18. 05:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ha egymással szembe vannak akkor van elsőbbsége az egyenesen haladónak?
2009. júl. 18. 05:06
 2/14 ceri válasza:
92%
Lehet, hogy nem jól látok, de JOBBKÉZ szabály.
2009. júl. 18. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%

Na most nem azért, én hivatásos, rohamsofőr vagyok, d eami azonnal feltűnt, hogy igen furcsa, moindhatni képtelen helyzetet ábrázol eza rajz, hiszen ilyen egysazerűen nincs.

-melyik a főútvonal? csak mert akkor nyilván az ott egyenesen haladó megy

-semmi tábla sehol? hát az a felfestés sztem csak azt akarja ábrázolni, hogy az a főút


Azaz megvallom neked, én magam se értem ezt a helyzetet. Ha pedig tök egyenrangú kereszteződés, akkor természetesen az megy akinek egyenesen van, ha pedig kettőnek is, akkor az amelyiknek jobbról nem jön senki. Ezt a rajzot betenni vizsgafeladatnak kicsit idiótaság sztem, mert nem túl egyértelmű.

2009. júl. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Én ezt csak úgy szoktam mondani, hogy aki egyenrangú kereszteződésben jobbra kis ívben kanyarodik, az egyszerűen "elsunnyog" a jobb kéz szabály alól. Magyarán jobbra kanyarodóra nem vonatkozik a jobb kéz szabály.
2009. júl. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
90%
Hát oda is van írva! Egyenrangú!! Tehát elsőként halad át. Jobbkezes!!!!
2009. júl. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
06.15.-ös nem tudom miről beszél. Egyenrangú útkereszteződés, senkinek sincs táblája, az megy akinek a jobb oldalán nincs senki.Pláne, hogy jobbra kanyarodik, neki senkire nem is kell figyelnie.
2009. júl. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%

Jó hog ylepontoztatok, d enem egészen van az úgy .... főleg nem úgy, hogy "elsunnyog". Cseszd meg, sunnyogj el, ha netán egy kamion jön ott 120-al ...

Nemtom ... pár embernek tök jó elképzelései vannak a KRESZ-szabályokról, nem is csoda, h ez van az utakon.

2009. júl. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
08:39 nem tudom, hogy vezethetsz roham kocsit ha ezzel nem vagy tisztában. Tegyük fel, hogy "A"-tól jobbra megy valaki még tegyük fel balra kanyarodik. Akkor is "A"-nak van elsőbbsége, mert jobbra kis ívben kanyarodik, az már más tészta, hogy egyszerre elindulhatnának egymás mellet. Amúgy meg akárhova menne "A" mindenhogyan elsőbbsége van a többivel szemben.
2009. júl. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
ABC az áthaladási sorrend a jobbkézszabály miatt.
2009. júl. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
Egyenrangú útkereszteződésben a jobbkézszabály érvényes...Vagyis annak a járműnek van elsőbbsége,amelyiknek jobb oldalról nem jön senki..Ha mindenkinek van a jobb oldalán másik jármű,akkor az a jármű megy elsőként,amelyik jobbra kisívben kanyarodik,mert neki semmilyen járműnek nem kell elsőbbséget adnia!Ha pedig egyik jármű sem kanyarodik jobbra,akkor a kölcsönös megegyezés szerint dől el ,hogy ki hanyadikként halad tovább!
2009. júl. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!