Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közúti baleset. Ki a hibás?...

Közúti baleset. Ki a hibás? Egyáltalán meg lehet állapítani, hogy ki a hibás?

Figyelt kérdés

Közúti baleset, éjszaka az országúton, a szembe jövő lecsapta a kanyart, visszapillantók eltörtek, mindkét fél a másikat hibáztatja. A felek nem tudtak megegyezni, rendőri intézkedés történt. Nyomok nincsenek (üveg, műanyag, stb.), vagyis a sötétben nem lehetett megtalálni.

- Kinek volt már hasonló tapasztalata?

- Mikorra várható a határozat?

- Ilyenkor mi a megszokott eljárás?

- A rendőrők munkáját kinek kell fizetni? (gondolom a vétkesnek.)

Köszönöm a válaszokat.


2009. jan. 24. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát vagy nem mondtál el mindent, vagy nem értem hol is a vita, egyértelmű, hogy az aki lecsaota a kanyart, az a hibás, hiszen átment a szembejövő sávjába, ráadásul balesetveszélyes helyzetet teremtett.

Azt, hogy ki volt a vétkes a rendőr valszeg el tudja dönteni majd kanyar ívéből, hiszen országúton kanyarban az ember próbál az ideális íven kanyarodni, számolva a kocsi sodródásával. Akinek az ideális íve a másik sávra vezet, valszeg az tért át abba, és az a vétkes.

2009. jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A felelősséget nehéz megállapítani ennyiből. Valószínűbb, hogy az hibázott, aki lecsapta a kanyart. Ilyenkor a felek kitöltik a baleseti bejelentőlapot, leadják a másik fél biztosítójának, a szakértő felméri a kárt, megvárja a rendőrségi határozatot (betartják a 30 napot, véletlenül sem küldik ki előbb, nyaranta meg van, hogy két hónapot is kell várni, mert aki nem szabadságol, annak nincs kedve dolgozni). A rendőrök munkáját nem szokták kiszámlázni, a vétkes fél szabálysértési bírságot, büntetőpontokat, súlyosabb esetben járművezetéstől eltiltást kaphat, vagy visszavonják a jogosítványát. Ha megérkezik a határozat, a vétkes fél biztosítója az ő KGFB-je terhére (ugrik a B-sok fozokat) kifizeti a kárt a vétlen autósnak, a vétkes meg oldja meg, ahogy tudja.
2009. jan. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A rendőr sem fogja tudni egyértelműen megállapítani, hogy a veled szembejövő csapta le a kanyart, vagy te vetted túl nagy ívben. Létezik olyan hogy kölcsönös felelősség (mindketten hibásak, vagy egyik sem hibás), de nem tudom olyankor mi az eljárás.
2009. jan. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egy kis kiegészítés.

A vétkes fél nem én voltam, hanem a szembe jövő.

De ő is ugyanezt állítja. (Két állítás egymással szemben.)

Helyszínen viszont nyomokat nem lehetett látni, se féknyom, se törmelék. Kanyar után mindkét fél megállt felmérte a kárt és utána egymást hibáztatta.

Éjjel 11-kor, kivilágítatlan országúton, ráadásul erős forgalom, ami a törmeléket elhordta. Valószínűleg nappal többet lehet látni, de ki akart reggelig ott szobrozni?

Mivel nem tudtunk megegyezni, így jöttek a rendőrök.

A rendőrök felvették a szokásos jegyzőkönyveket, próbáltak helyszínrajzot készíteni, de nyomok hiányában ez ugye...

A következő tényeket tudom felsorolni:

- A gépkocsikat is lemérték, a mi autónk 20 cm-rel keskenyebb volt, mint a vétkes félé.

- A sebességet nem lehetett megállapítani, hiszen senki nem fékezett, (egy pukkanás és mire észbe kap mindenki, már rég a kanyaron túl van) a szokásos 80 km/h-val mentünk, erősen kátyús úton, hátul egy 3 éves alvó kisgyerekkel. (Felelős apuka révén, eszembe se jut száguldozni, még ha sítek is, pláne egy alvó gyerekkel.)

- Általában az emberek hajlamosak lecsapni a kanyart, ez pedig enyhe ívű kanyar volt. (Ez már csak következtetés, mivel a szembejövőnek klasszisokkal jobb kocsija volt és ugye jobb autó, nagyobb biztonságérzet, ergo nagyobb sebesség.)

Nem tudom, hogy a szakértők mit tudnak ehhez még hozzáfűzni, vagy egyáltalán a nyomokból (ami nincs) meg lehet-e állapítani a felelősséget?

Osztott felelőssége esetén mit mond a biztosító?

Ilyenkor ugrik a Bxx fokozat?

2009. jan. 25. 10:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Megértem a problémát, de sajnos tényleg nem lehet így már egyértelműen leírni, hogy ki is ment át a másik sávba. A rendőrnek, a szakértőnek nincs lehetősége figyelembe venni, hogy te egy felelősségteljes apuka vagy, a másik pedig teszem azt egy fiatal suhanc sportkocsival. Azt már figyelembe veheti, ha korábban valamelyikőtöknek volt már közlekedési kihágása. Az is igaz, hogy hajlamosak vagyunk levágni a kanyart. Viszont találkozunk olyannal is, hogy valaki nagyobb ívben veszi a kanyart mint azt a záróvonal engedi. És a szakértőnek ez alapján kell mérlegelnie. Szerintem továbbra sem fognak tudni egyértelmű és biztos határozatot hozni, a másik fél ugyanis legalább ugyanannyit érvet fog tudni felhozni maga mellett.

A bónuszból 2 ugrik, ha téged (is) felelősnek hoznak ki.

2009. jan. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!