Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi volt a legmelegebb helyzet,...

Mi volt a legmelegebb helyzet, ami vezetés közben történt veled?

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hirtelen átfutott előttem egy kisgyerek. Csak az volt a szerencsém, hogy lassan hajtottam, mert nagy volt a forgalom.


Késő éjjel tartottam hazafele, amikor egy kanyarból kijöve egy stoppos volt az út közepén... Az utolsó pillanatban kerültem ki, sokáig remegett a kezem utána.

2012. szept. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt pár ilyen.

Egyszer az oldalamba rontott váratlanul egy suzuki az egyik mellékútról. Kocsim hátsó kereke mögött talált el és a lendület miatt kitolta a kocsim hátulját. Majdnem megpördültem de végül sikerült annyira egyenesbe tenni a kocsit. Viszont szembe sávba kerültem emiatt ahol jön egy autó. így maradt a legszélső sáv,ahová mehettem, Ott meg állt egy ottfelejtett autó aminek a hátuljába belecsúsztam orral. (kevés volt a fékút)


Aztán olyan is volt hogy a román gypszik kötöttek belém az úton. (leakartak szorítani meg meg akartak verni mert 4 sávos úton 85km/h val mentem külső sávban nem90el és kicsi kacsóját a az 5 koxosnak meg kellett moccantani hogy kikerüljön. Beálltak elém hogy levernek én meg a román magyar barátság és vendégszeretetem elővéve a porcellán bögrémet belevágtam a szélvédőjükbe. Üldöztek is de feladták. rájöttek van még bögrém.


Aztán ami meleg volt az az volt mikor egy kamionos úgy állt be egy főúton ráadásul kanyar után hogy kilógott a sarka a pótkocsinak az útra. Az előttem lévő autós észrevette és befékezett izomból. A mögötte lévő egy audi tt kupé volt abs esc meg mindenféle fékrásegítővel satuzott be. Én meg hiába fékeztem a dugigpakolt öreg abs nélküli kocsimmal láttam hogy bármit csinálok akkor sem fogok tudni megállni átrántottam a kocsit a szembe sávba mivel az üres volt. Választhattam hogy jobbra a fák és a mély árok vagy az üres sáv. Én az üres sávot választottam. Nem messze szembe jött velem egy kocsi. hálIstennek a szembe sávban az út és az árok között sokkal több hely volt így oda behúzódtam. Nézett a szembejövő hogy mi az anyámat csinálok én az út azon oldalán. -Jól leanyáztam a kamionost és folytattam az utam. Hát megremegett kezem lábam elhiheted..

2012. szept. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer befordultam sötétbe egy pesti utcába ahol villamos sín volt az útba építve. Aztán elfogyott az út. Rájöttem egy be nem fejezett villamosátjáróban vagyok nem is utcában. :) De ekkorra feltűnt a villamos fénye előttem. Hát nem gyengén pánikba estem. :D

aztán lefordult a villamos másik vágányon én meg kiszerencsétlenkedtem az autós a sínekről.

2012. szept. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az ilyen is meglepő reggel melóba indulva.

2012. szept. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2012. szept. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kerékpárúton mentem és a mellékútról érkező autós csak az úttesten haladóknak adott elsőbbséget, engem meg indulásakor elütött. Nem sérültem meg, de nem lett volna jó, ha nagyobb gázzal indul.
2012. szept. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kicsivel több, mint egy éve, mentem a Miskolci úton. Késő este volt, fél 12 körül. Sárgán villogtak a lámpák. Az Erzsébet királyné útja kereszteződésben, ahol ugye megy a villamos, na ott már nem nekem van elsőbbségem a Miskolcin közlekedve. Lassan mentem ki, de nem voltam elég körültekintő, hát sikerült egy VolksWagen elé kimenni, ami csikorgó kerekekkel csúszott felém balról. Oldalra néztem, de úgy igazán csodálkozva és megijedve és egy jó nagy gázt nyomtam. Az utolsó pillanatban tudtam kimenni előle. Ő meg csúszott még kb. 10-20 métert.


Aztán szintén egyik este, indultam el a zöldnél és a Csömöri hídról őrült sebességgel jött egy taxi, ahhoz képest, hogy full piros volt neki. Hát majdnem csatt.


Blahán viszont kissé feltorlódott a sor, nem néztem a lámpát, mert már túlmentem kicsit és a sor mikor megindult, én is megindultam. Hát majdnem telibevert a 4-6-os.


Volt mikor egy depressziós csaj, aki öngyilkos akart lenni, direkt kilépett elém egy éjjelen. De sikerült fékeznem és elrántanom a kormányt és nem csaptam el.


Dózsa Györgyi úton várakozok fényes nappal a pirosnál. Hosszú kocsisorban vagyok, két hosszú sor, plusz buszsáv, de ott meg taxi, troli. Erre egy őrült kis motoros körülbelül 70 km/h-val próbál elmenni a felezővonalon a két hosszú kocsisor között... Mikor elhúzott mellettem, mondom gyorsan: ez hülye. Hát elvesztette uralmát a motor felett és telibeverte egy autó tükrét. Itt majdnem elesett, hajszál választotta el, de megtudta tartani. Azután mikor látta, hogy üldözőbe vette az akinek nekiment, fogta átment a piroson és eltűnt.


Hülye fejjel még régebben egy este a Ferihegyi repülőtérre vezető úton előztem, de pont ott ahol lejt az út és a felülráró alatt megyünk el. Tehát nem belátható. Hajszál választott el a csattanástól, 90-nel mentem. Hülye voltam.


Egy este télen Veresegyházra menet 3 utassal megcsúsztam egy kanyarban 80-nál. Az mentett meg, hogy vadi újak voltak a téligumik.


5-ös út, kb másfél éve. 150-nel mentem 90 helyett, friss jogsisan... Majd fel nem fogom miért, akkor jutott eszembe, hogy megkeressek egy számot. Csak a magnót néztem, nyomkodtam, majd miután végre meglett, széles mosoly, ismét az útra néztem. Körforgalom volt előttem.. Az első prizmacsíkot már el is hagytam. Beletapostam a fékbe, csomó métert csúsztam, már közben láttam magamat, hogy itt most végem, ennyi volt. Erre az utolsó pillanatban oldalasan lelassítok és kb driftelve vettem be a kanyart. Nyári gumival, hideg őszi estén. A sok biztonsági elektronika mentett meg, úgy vélem.


Volt mikor járdaszigetet a szembesávban kerültem ki. Csak úgy, hülyeségből. Még anno. És pont egy busz akart oda fordulni. Hát majdnem bumm lett akkor is


Néha úgy érzem, őrangyalom van.

2012. szept. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"rájöttek van még bögrém":D


Utolsó: azért csak óvatosan, nem biztos, hogy mindig szolgálatban van az őrangyalod;)

2012. szept. 19. 13:11
 9/12 Hunter92 ***** válasza:
100%

Még pár hónapos jogsival, védett úton haladtam 50 helyett kb. 70-el. Egy jobbról becsatlakozó mellékútról kivágódott elém egy opel. Fékeztem és behúztam az autót, arra az útra, ahonnan ő kijött, majd a sarkon lévő oszlopot épphogy elkerülve, vissza a védett útra. Egy hajszálon múlt, hogy először az opel hátulját, utána meg az oszlopot trafáljam el.


Szintén még kezdő vezetőként, télen történt, hogy késő éjszaka 30 totyogtam, mivel erősen havazott és nyári gumik voltak fent. Bejött mellém balról egy benga BMW és lehúzta az jobb oldali ablakát és mutogatott át, hogy én is húzzam le. Erre vigyorogva átszól, hogy "Na mi van nem bírod a gyűrődést?" Majd odalép neki és megelőz. Ezután kb. 30 m-el előttem azt látom, hogy megpördül és keresztbe áll. Épphogy csak ki tudtam kerülni, úgy, hogy ne csússzak meg én is, de azért kiszóltam az ablakon, hogy "Na mi van, nem bírod a gyűrődést?"


A múltkor pedig majdnem megölt egy mentős. Debrecenből Tiszabecs felé haladtam. Még bőven egy kanyar előtt jártam, amikor szemből mentőszirénát hallottam. Senki nem volt az úton, de azért lassítottam és lehúzódtam, amennyire csak tudtam úgy (gondoltam valamennyire biztos lecsapja majd a kanyart), hogy még ne kelljen lemennem az útról (az árokba). Erre azt látom, hogy a mentő bevágódik a kanyarba, egy az egyben az én sávomban. Már mentem volna le, az árokba, de a mentős még időben visszarántotta a kocsit a saját sávjába. Az sem sokon múlt. Egy régi Swift-em van, szóval, ha azzal sebességgel telibe trafál szemből egy akkora autó, lehet, hogy nem szállok ki belőle.

2012. szept. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Autópálya, nagy forgalom, nagy sebesség. Egyszer csak elkezdett ömleni az eső, de annyira, hogy hiába az ablaktörlő, csak időnként és csak egy-egy pillanatra láttam valamit. Megállni, félreállni képtelenség lett volna, vitt a forgalom (meg nem is láttam volna, hogy hova). Érdekes nem féltem, inkább olyasfajta érzés töltött el, mint amit pl. az ejtőernyős érezhet ugrás előtt, gondolom az adrenalinszintem jól megugrott.
2012. szept. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!