Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki elüt egy gyalogost...

Ha valaki elüt egy gyalogost úgy, hogy a gyalogos hibájából történik, leültethetik a sofőrt?

Figyelt kérdés
Mindig is ettől tartottam és tartok. Ha ilyen előfordulna, börtönbe küldenének? Tegyük fel, ha meghalna a gyalogos, de nem az én hibámból történt volna, mert nem mentem gyorsan stb.
2009. aug. 7. 11:03
 1/6 anonim válasza:
100%

Ezt én is megkérdeztem még annó az oktatómtól és ezt mondta:

Ha nem te hibád egyáltalán, akkor nem lehet semmiféle következménye se. ÉN is ütöttem már el 40el egy részeg faszit, kihivtam a mentőt, ennyi. Nem lett belőle semmi :D

2009. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem teljesen mindegy, mert úgyis rádverik, hogy gyorsan mentél.. Ugyanis nem a táblával jelölt sebességgel kell közlekedni. Az a maximum. A sebességet úgy kell megválasztani, hogy minden olyan körülményt figyelembe veszel, amire az adott helyzetben számítani kell. Tehát szerintem simán elővehetnek, ha egy minimálisan is hibáztál. (mint mindenki az utakon). Ismerősöm motorral csúszott el a felhordott kavics miatt. Kanyarba kb 40-el. Nekiment a szembejövő, szabályosan közlekedő kocsinak. Hiába mentek mindketten szabályosan, a motorost megbírságolták elég rendesen, és még jogsiját is bevonták. Pedig szabályosan ment. Az egész a közútkezelő hibája volt..
2009. aug. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
nem felhordott kavics, hanem kavicsok :D Egy kavics nem kavics..
2009. aug. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Ha egyértelműen ő volt a hibás akkor NEM ,..

1 kivétellel,még pedig az ha ittál. Ilyenkor rád foghatják,hogy ha nem lettél volna alkohol befolyása alatt,akkor lehet hogy eltudtad volna kerülni a gyalogos gázolást. És ennek az ellenkezőjét nem tudod bebizonyítani,így kapásból hibás vagy a balesetben,és téged hurcolnak meg.

2009. aug. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze nem úgy értettem, hogy alkoholos állapotban vezetnék.
2009. aug. 7. 16:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha gyalogos átkelőben ütöd el akkor biztos hogy te leszel a hibás. Azért kell úgy megközelíteni, időben észrevehető legyen ha valaki át akar menni a gyalogátkelőn.
2009. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!