Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez most komoly? Ilyen helyzetb...

Ez most komoly? Ilyen helyzetben mit lehet tenni a megelőzésen kívül?

Figyelt kérdés

tegyük fel, hogy ilyen helyzetbe kerülök, nem voltam elég előrelátó és nem tudtam megelőzni. mit teszek ilyenkor?


tudja esetleg valaki ennek a videónak a konkrét történetét? hogy hogyan alakult a videó vége után a helyzet?


video link: [link]



egyszerűen undorító, és sírhatnékom van, hogy ilyen emberekkel vagyunk körbevéve magyarországon.



2012. okt. 26. 23:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Durva, annyit tehetsz, hogy hívod a rendőrséget és aki veled szemben ült, azt kihallgatják szemtanúnak. De nagy esélylel buktad a telefont örökre. Szolgáltatónál tiltatni kell a simkártyát és az imei számot azonnal.

Tanulság: vagy ne ajtó mellett ülve mobilozz vagy pedig ne metrón mobilozz.

2012. okt. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Vagy csak figyelj, hogy mikor van cigány körülötted (alattad, fölötted, melletted). Ez egy örök jó tanács, érdemes mindig betartani.


A telefon sajnos tényleg bukta, nincs története, telefon maradt az embernél, csaj pedig otthon siránkozhatott, esetleg viszontlátta magát.

2012. okt. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Na de aki felvette? Érdekes, miért csinál csak úgy videót egy ismeretlenről a metrón?


Egyébként ez is csak egy érv amellett, hogy ne mobilozzon az ember állandóan, mindenhol.


Vagy tessék vékony acélsodronnyal rögzíteni pl. erős övhöz vagy derék köré. Na akkor igazán meglepődött volna az a szoláriumból kilépett figura..

2012. okt. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A videó tök nyilvánvalóan azért készült, mert a cigány hót részegnek tettette magát (úgy néz ki, mintha állva elaludna).

Nos ezt megelőzni:

- Ne ülj láthatóan részeg közelébe.

- Ne nyomkodd még azon a nyamvadt metrón is a nyomorult telefonodat.

- Ne ülj cigány közelébe.

- Ne telefonozz ajtó mellett.

2012. okt. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Tenni nem sok mindent lehet. SIM kártyát valóban le kell ilyenkor tiltatni (bár sztem az az első, hogy attól megszabadulnak). IMEI-t is, de tökmindegy, átírják vagy ha az adott modellen nem lehet, eladják külföldre vagy alkatrésznek. Rendőrségre lehet menni, de kb. annyi esélye van a felderítésnek, mint a biciklilopások esetében.


Én mondjuk amíg tömegközlekedtem, mindig a zsebemben tartottam a mobilt, arról hallgattam a zenét headsettel, így hívás közben sem kellett kézben tartanom. És igen, rasszizmus vagy sem, engem fehér ember még nem lopott meg ilyen arcátlanul, cigány már igen, úgyhogy azóta a cigányokra figyelek.


Hogy hogy került fel a videó a netre? Hát gondolom a norvég cserediák valamelyik ismerőse/haverja is ott ült a metrón, és dicsekvésből terjesztette el. Vagy valaki, aki jobb helyzetfelismerő, és tudta, mi lesz itt.

2012. okt. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"# 4/5"


Szerintem a harmadik pont elég a hasonló helyzetek megelőzésére.

2012. okt. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A 00:55-re gondoltam.
2012. okt. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mindig is nevetségesnek tartottam, amikor valakinek a metrón a kezéhez van nőve a telefonja, és így ül a metrón, mint a csaj. Mégis mit vár az, aki állandóan szem előtt tartja a drága holmiját, amije van?? Főleg Magyarországon?? Ha folyton közszemélre teszi valaki a drága mobilját vagy akármijét, csak idő kérdése, hogy hasonló történjen vele is!
2012. okt. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#8: naivitás azt hinni, hogy ilyen csak a metrón fordulhat elő. Ennyi erővel soha ne vegyük elő a telefonunkat.
2012. okt. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ugyanilyen sztorit látott ismerősöm nem olyan rég

elmesélte nekem, és azóta úgy fogom két kézzel a telót, hogy készenlétben legyek, ha valaki felém kapna


egyébként tényleg nem kell backurálni úton-útfélen a telefont, dehát olyan fontos emberek vagyunk, hogy az Astoria és Blaha közt kell posztolni a face-re, nehogy egy félóra kiessen az életünkből

2012. okt. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!