Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autósként, Motorosként megálln...

Autósként, Motorosként megállnál egy balesetet szenvedett ember mellett segíteni neki?

Figyelt kérdés

Az első variáció, autósként mész, és a kanyar után látod hogy valaki felvan csavarodva a szalagkorlátra, merő vér mindene


A motoros variáció pedig, hogy motorosként megpillantasz egy túrázó embert, aki eszméletlenül fekszik a fától nem messze, és nyílt törése van, ezen kívül ripityre van törve még pár csontja ami csúnya látvány


Összegezve ezeket, lenne lélekjelenléted megállni és segíteni? Akár egy szemrevételezéssel és telefonos segélyhívással?


Nem egy embert láttam élőben, hogy inkább kerülte az ilyen esetet, szóval Őszintén válaszol kérlek

Korod/Nemed írd le

20/F


2012. nov. 1. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetes, hogy megáll az ember és segít. Persze kötelességed lenne, de vannak akik tojnak rá :(
2012. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Megállnék és mindent megtennék amivel a sérültek segítségére lehetnék!


Nemrég nekem is volt egy kisebb balesetem. Esős időben egy olajfolton megcsúszott a kocsim és egy fának mentem. Szerencsére nem lett semmi bajom, de egy ember sem állt meg megkérdezni, hogy mi van! Nagyon megdöbbentem ezen és olyan rossz érzés volt, hogy ennyire lesz@rnak..

Én biztos megfogok állni ha egy bajba jutott embert látok az utak mentén.


23/F

2012. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez a kérdés azért fogalmazódott meg bennem mert annyi embernek van jogsija, és többnyire már elsősegély után elfelejtik a vezetéshez tartozó kötelességüket, a nagy örömben, ezért kíváncsi vagyok ki hogyan vélekedik erről :)


Amikor a Bükkben egy motoros férfiról levették a sisakot jött kifelé a vér a száján meg köhögött nagyon, arra járt több ember, és a nők csak takarták a szájukat meg úr isteneztek, szerintem sok emberben elveszett a higgadtság és józan gondolkodás mód

2012. nov. 1. 22:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Megállnék és ami biztos az az hogy hívnám a mentőket.

Ha autóban van az illető akkor lehet megpróbálnám kiszedni, de ha komoly baja van kétlem hogy bármit is kezdenék vele.

Bár, stresszhelyzetben nem biztos hogy gondolkodnék, de az ok amiért nem segítenék neki az az hogy ha valamit elszúrok akkor simán rámarják hogy miattam lett komolyabb baja vagy halt meg...

Családtag járt így, szívroham, családtag elkezdte újraéleszteni, de nem segített. Aztán jött a vizsgálat hogy nem miatta halt-e meg az illető...

2012. nov. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Meg, volt is már rá példa, elég sokat motorozom terepen ,az meg ugye veszélyes üzem.


Egyébként jobb, ha az életfunkciók ellenőrzésén/stabilizálásán kívül nem nyúlsz ilyen esetben a pácienshez, pláne ha be van szorulva, nagyobb kárt lehet csinálni vele egy törött gerincnél (csak egy példa) mint amit a baleset csinált.


Motorosról meg ha magától nem tudja és nem muszáj nem vesszük le a bukót hanem megvárjuk a mentőt, ez alapszabály.


De egyébként úgy van ahogy mondod, az emberek nagy rész leszarja/leblokkol/nem mer csinálni semmit.


Ja, és 23 vagyok.

2012. nov. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

mr.flash-nek teljesen igaza van. A bukósisakkal viszont az a gond, hogy ilyen esetben a tiszta légút biztosítása a legelső. Márpedig az sisakban nehéz. A levétele viszont minimum 2 embert, és nagy odafigyelést igényel, ezért nagyon rizikós. Úgyhogy nagyon necces a dolog.


A segítségnyújtás kérdéshez:


Az már abban is kimerülhet, ha az ember megáll és értesíti a mentőket. Ennél többet senki nem vár el. Az emberek önzése és lustasága viszont undorító.

2012. nov. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Természetesen megállok ilyenkor, illetve ha gyalog vagyok, odamegyek. Sajnos többször is volt már rá példa, de eddig szerencsére durva sérülést nem láttam és nem is biztos, hogy tudnék segíteni.


Amikor én csúsztam tèlen a szalagkorlátnak, rögtön megàllt egy autós segíteni, bár nem volt látványos a baleset (olyan volt, mintha csak szabálytalanul leparkoltam volna a kanyar külső ívén).

2012. nov. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha hívod a mentőket, akkor ők a mentőautó kiérkezéséig információt gyűjtenek, illetve segítenek, hogy mit kell csinálnod.

Sajnos számtalan olyan eset van, ahol inkább elmenekül a tanú, mert neki ugye az idő pénz.

Egy rendőr.

2012. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem kérdés hogy megállok e segíteni.legalább csak annyira hogy hívom a mentőket és megvárom őket ha mást nem tehetek.ha nem áll meg az első ember aki a baleset helyszínére ér az már cserbenhagyásnak számít ami ugye bűncselekmény kategóriájába tartozik.de van még lelkiismeret is a világon.....

21/F

2012. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

egyértelmű, hogy megállok és megnézem, a közvetlen veszélyt el tudom-e hárítani, és azonnal hívom a mentőket, rendőrséget, ha kell tűzoltókat


én is motorozom sokat, sokfelé, és bizony azt látom, hogy az emberek többsége abszolút járatlan nem hogy a segítségnyújtásban, de úgy anblokk a közlekedésben


a legtöbb autóvezető élete kilométerjeinek 90%-át két fix pont között (otthon és munkahely) rója, és képtelen kezelni bármilyen váratlan helyzetet, ezért blokkolnak le

2012. nov. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!