Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zebrán életveszélyesen leléphe...

Zebrán életveszélyesen leléphetek-e az autók közé?

Figyelt kérdés
Ha egy 2x2 sávos úton, ahol az autók özönlenek, belépek közéjük a zebrán, elütnek, de túlélem, van-e megállpítható jogi felelősségem? Ha igen, milyen módon élhetek a jogaimmal, miszerint elsőbbségem van az autókkal szemben?

2012. nov. 7. 09:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Leléphetsz, az autósé a felelősség. Megint más kérdés, ha tolószékbe kerülsz, számit-e, hogy nem te voltál a hibás. A kresz szerint a gyalogosátkelőt eleve úgy kéne megközelíteni, hogy a gyalogost előre tájékoztasd az elsőbbségadásról. Mondjuk ebbe belesz@rik mindenki, sajnos.
2012. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nyilván a tolószék / halál benne figyel, mint lehetőség, de engem a jogi oldala érdekel inkább. Vajon azért, mert elsőbbségem van, okozhatok-e balesetet azzal, hogy szándékosan eléjük lépek, mikor nyilvánvaló, hogy egy 70-nel száguldó kocsisor képtelen megállni? Ha nem, akkor bizony nem csak az autósé a felelősség.
2012. nov. 7. 09:21
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Ha féktávon belül lépsz le, akkor te vagy a hibás, nem az autós, volt egy ilyen baleset nemrég, ahol a gyalogost hozták ki vétkesnek. Jogos is, ha a gyalogos nem mutat szándékot az átkelésre, aztán hirtelen lelép az autók elé, akkor legyen ő a hibás.
2012. nov. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Van valami, hogy körültekintően kell az úttestre lépni. Emiatt osztott szokott lenni a felelősség.


Ez amúgy szerintem sem fair, szerintem azt a szabályt kéne inkább figyelembe venni, hogy a zebrát úgy kell megközelíteni, hogy a gyalogosnak elsőbbséget tudjál adni. Ha a gyalogos le tudott eléd lépni féktávon belül, akkor biztos, hogy nem jól közelítetted meg a zebrát.

2012. nov. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem mutat szándékot, az hogy jön ide? Nyilván mutat, csak a sok autós majom tojik rá... Mégis úgy érzem én is, hogy nem léphet le a szerencsétlen, végig kell néznie, ahogy semmibe veszik.
2012. nov. 7. 09:56
 6/22 anonim ***** válasza:
18%

Igen, az autósoké a felelősség, ha nem áll meg. Mégis, sajnos, te neked kell kivárnod a bunkókat, mert nem hajlandó megállni, mikor a tábla is ki van téve. Igen, tudom, nem mindegyik bunkó, mert át is engednek. Igen, tudom, nem mindegyik autós bunkó, mert ez, embertől függ. Ha gyalogosan közeledik, akkor is az, ha kerékpárral van, akkor is, ha autóban, akkor is.

Hozzáteszem, ahol nincs zebra, vagy netalán piroson mennél át, akkor, az a te felelősség lenne, ha elütnek.

2012. nov. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
53%
Úgy jön ide a szándék, hogy ha megyek kocsival, és látom, hogy a gyalogos ott áll a zebránál, és nagyon néz körbe, hogy milyen a forgalom, akkor lassítok és átengedem. De ha csak simán megy a járdán, aztán hirtelen körülnézés nélkül elém lép, akkor könnyen elcsaphatom akkor is, ha lassítottam, hiszen nem számítok rá, hogy lelép a járdáról.
2012. nov. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ne magyarázd félre a kérdést, légy szíves! :) Arról beszéltem, amikor a gyalogos áll, áll, lelép... Nem egy lesből támadó kamikáze akcióról. Maradjunk inkább ennél a verziónál. És az, hogy Te átengeded, ha látod a szándékát (bár ezt nem hiszem el neked azok alapján, amiket írsz) nem jelenti azt, hogy a kérdés nem azokról szól, akik a példában éppen nem engedik át. Mellesleg ez a jellemző...
2012. nov. 7. 10:03
 9/22 anonim ***** válasza:

" Úgy jön ide a szándék, hogy ha megyek kocsival, és látom, hogy a gyalogos ott áll a zebránál, és nagyon néz körbe, hogy milyen a forgalom, akkor lassítok és átengedem."

Én, éppen ezt teszem + majdnem zebrán van a lábam. Ennél jobb szándékot el sem tudok képzelni, mégsem áll meg nekem mindenki.

"De ha csak simán megy a járdán, aztán hirtelen körülnézés nélkül elém lép, akkor könnyen elcsaphatom akkor is, ha lassítottam, hiszen nem számítok rá, hogy lelép a járdáról."

Akkor lehet, hogy egyszer te veled találkoztam, mert csoda folytán, valaki akkor is megállt, amikor a zebra közelében álltam és nem azért, mert át akarnék kelni.

2012. nov. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én "pofátlanul magabiztos" vagyok. Nem tétovázok a zebránál, már jó előre látja az autós a szándékom, így szinte kivétel nélkül mindig megáll, ha már a zebra előtt vagyok, mert látja, hogy én azon át fogok menni, akkor is, ha egy szaturn5-ös rakéta jön. Persze ez nem igaz, mert öngyilkos nem akarok lenni, tehát figyelem a forgalmat és ha abszolút nem "együttműködő" az autós, akkor megállok, elengedem. De általában rájönnek, hogy jobban jár mindenki, ha megkapom a zebrán amúgy nekem járó elsőbbségem.
2012. nov. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!