Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőrség tényleg nem...

A rendőrség tényleg nem használhatja indok nélkűl a meg külömböztető jelzést?

Figyelt kérdés
Barátaimmnak mondtam, hogy milyen jó lenne, ha nekem is lenne az autómon ilyen, én nem sietnék sehova, csak bekapcsolnám és végig mennék egy forgalmas úton. De, ők azt mondták, hogyha ok nélkül használják, akkor megbüntetik érte a rendőrt, mentőst...stb. Igaz ez? Miben büntetik meg? Eltíltás?
2009. aug. 14. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban csak akkor használhatják a rendőrök, mentő, tűzoltó is ha indokuk van rá, ez a kresszben is benne van egyértelműen. Azt nem tudom mire büntetik őket, de biztos hogy több százezerre. Szerintem egy rendőr ha poénból szirénával közlekedne, el is küldenék emiatt a rendőrségtől.
2009. aug. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja csak azt elfelejtitek hogy mégis ki vonhatja felelösségre bármelyiket is?


Majd pont a hétköznapi Állatpolgár mi?


És ha meg is történik a dolog hogy bizonyítható?


Naivak vagytok!! Ezek szervezetek, egyfajta összeszokott valamilyen védelmet és hatalmat is élvező család!!


Nem fognak egymás alá tenni ebben biztos lehetsz és abban is hogy sokkal jobban ismerik a jogokat illetve a trükköket mint egy mezei polgár!!

2009. aug. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha én írnám a törvényt tényleg csak indokolt esetben használhatja, különben megbüntetném közveszély okozásáért.
2009. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy Dunántúli városban már több éve abban az utcában lakom,ahol a rendőrség,a tűzoltóság és a mentőállomás is van.Sok sok vonulásukat látjuk,napi átlag kb 50,de hidd el,egyik sem használja indokolatlanul a szirénát.Amikor ők ninóval mennek,akkor ott már nagy a baj.Ezek a gépkocsivezetők már réges rég kinőttek abból,hogy brahiból megkülönböztető jelzést használjanak.
2009. aug. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen jót mondtak az előttem szólók, de épp a minap mentünk Szekszárdon a hátsó városi elkerülőn, és egyszer csak megelőztük a rendőrt, már kapcsolta is be a szirénát.

Na gondoltuk fa*a, egy pár tíz ezresnek vége.

Épp kezdünk lassítani, mikor láttyuk mögöttünk a rendőr egy ívbe megfordul a forgalmas úton SZIRÉNÁVAL.

Hú megúsztuk, más dolga van.

Megfordulván azonban a rendőr nem sietett sehova, és a szirénát is lekapcsolta.

Na erre mit szóltok???

2009. aug. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hasonlót tapasztaltam budapesten mint a felettem szóló, de hát ez van. Nem látni ilyet gyakran, engem nem bosszant annyira. Ő megteheti senki nem kéri számon. Inkább azon háboroghatnék hogy neki miért van joga félreállítani és megmotozni, engem ez jobban zavar minthogy megfordul ahol nem szabad, ezt más is csinálja, aki nem rendőr.
2009. aug. 19. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is láttam egy mentőt csak a megfordulás miatt vilogott egy párat. De amúgy előfordulhat olyan is hogy hívják a rendőrt, közbe oda szólnak hogy a másik rendőr közelebb van, mégse menjen.
2009. aug. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!