Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ugyanaz a rendszám két különbö...

Ugyanaz a rendszám két különböző autón?

Figyelt kérdés

Kiküldték a csekket gyorshajtásról, állítólag egy órával azután, hogy a munkahelyemről eljöttem, 200 kmrel arrébb gyorsan mentem. A fotó sötétben készült, a fényszóró alakja nem egyezik teljesen, az autóból semmi nem látszik, a rendszám viszont egyezik, bár kicsit talán furcsák a betűk. Nem hogy abban az időpontban, még soha nem jártam arrafelé, és a kocsi is biztosan itthon állt a garázsban.

Van ilyenkor megoldás?


2012. dec. 3. 22:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Fellebbezel a rendőrségen, a munkahelyed tanusítja, hogy te 17:00-ig dolgoztál, aznap, így fizikai képtelenség, hogy 18:00-kor 200 km-rel arrébb téged lefotózzanak.
2012. dec. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát egyszerű megoldás nincs, főleg hogy egyezik a rendszám.

Persze ilyen megeshet, főleg ha ellopták valamikor a kocsiról a rendszámot - aztán azóta valaki vígan használja, ha nem állítják meg, akkor semmi gond.

De akár rajzolhatott is valaki valami szimpatikus kombinációt, reflexív festéket sem gond szerezni.


Ha tényleg nem te voltál, akkor vedd fel a kapcsolatot a policájjal - először mondjuk telefonon, kérdezd meg hogy mi a pontos eljárás. Van a levélben határidó is amin belül lehet fellebbezni, erre célszerű figyelni.


[link]


Mondjuk a te eseted speciális és nem lesz egyszerű.

2012. dec. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Bezony, meg kell fellebbezni.


Munkahelyi igazolás, tanú, mobiltelefon cellainformáció, bármi ilyesmire lehet hivatkozni. Viszont arra készülj fel hogy hosszú manőver lesz, nem szeretik gyorsan beismerni ha tévednek.

2012. dec. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A link tanulságos, holnap reggel biztosan telefonálással kezdek. A rendszámot pedig nem lopták el, valaki csak hasraütés-szerűen találta ki pont ezt. Felfoghatatlan. És ha egy hozzáértő megnézi a képeket, rögtön látja, hogy a két autó fényszórója különböző formájú.
2012. dec. 3. 22:33
 5/23 anonim ***** válasza:
olyan is volt már hogy oylan embernek küldtek csekket gyorshajtásért akinek az autóját vitte egy trailer és a trailer ment gyorsan :D:D
2012. dec. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A telefon nem bizonyíték, vagy igen? Nem azt kell bizonyítanom, hogy én nem voltam ott, hanem hogy az autó. A telefont akár itthon is hagyhattam volna.
2012. dec. 3. 22:40
 7/23 anonim ***** válasza:
szólsz szomszédnak és mondod neki ha bárki kérdezi ott volt e a kocsi, ottvolt :D
2012. dec. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

De, az is az. Ugyanis ha lekérik az adatokat látni fogják hogy bentvolt a munkahelyeden, aztán elindult hazafele, aztán ottmaradt, veled együtt. Van bizonyító ereje.


Ha esetleg van egy térfigyelő a munkahelyeden és megvan a felvétel akkor meg sima ügy. Bár nem lesz ekkora szerencséd.

2012. dec. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

A telefon azért nem bizonyító erejű, mert akár más is vezethette a kérdező autóját.


De ha van egy kamerafelvétel a munkahelyeden (pakolóban) akkor nyertél.

2012. dec. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
feltéve hogy autóval ment munkába
2012. dec. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!