Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ugyanaz a rendszám két különbö...

Ugyanaz a rendszám két különböző autón?

Figyelt kérdés

Kiküldték a csekket gyorshajtásról, állítólag egy órával azután, hogy a munkahelyemről eljöttem, 200 kmrel arrébb gyorsan mentem. A fotó sötétben készült, a fényszóró alakja nem egyezik teljesen, az autóból semmi nem látszik, a rendszám viszont egyezik, bár kicsit talán furcsák a betűk. Nem hogy abban az időpontban, még soha nem jártam arrafelé, és a kocsi is biztosan itthon állt a garázsban.

Van ilyenkor megoldás?


2012. dec. 3. 22:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Feltételezzük hogy autóval jár munkába, s van legalább 2 kollégája aki ezt tanúsítja. Úgy már bizonyító erejű a cellainformáció is.
2012. dec. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
22:07: vagy megbüntetik gyorshajtásért is, kitelik tőlük
2012. dec. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem egy M5-ös BMW-je van akkor kétlem. :D
2012. dec. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

A Svéd hatósági jelzésű autók ugyan úgy 3 betű és 3 szám karakterből állnak, tehát nem biztos, hogy lopott a rendszám.

A bírságot egy rendszer automatikusan küldi, nem vizsgálják, hogy valóban az az autó ott járt-e.

8 napon belül a kézhez vételtől számítva mindenképpen írásos formában jelezd.

5000 Forint illeték kell hozzá, amit a NAV-tól visszaigényelhetsz, ha valóban tévedés történt.

2012. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Napkiraly ***** válasza:
fogadok más rendszám,csak gyors kötöző van rajta, vagy rosszul látszik. Ezzel fellebbezz
2012. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Holnapra meglesznek a biztonsági kamera felvételei, rajta az időponttal, amikor eljöttem a munkahelyemről. Remélem, ez elég bizonyíték lesz.

Az ügyintéző egyébként azt mondta a telefonban, 8 napon belül ingyenes a fellebbezés - nem 8 napom van összesen fellebbezni?

2012. dec. 4. 21:39
 17/23 Napkiraly ***** válasza:
8 napon belül bizonyítási indítványt tehetsz, utána fellebbezés 5000ért
2012. dec. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2012. dec. 4. 22:06
 19/23 A kérdező kommentje:
Megszüntették az eljárást, mert "kétséget kizáróan nem állapítható meg, hogy a szabályszegést az ügyfél által üzemben tartott gépjárművel követték el."
2012. dec. 27. 13:42
 20/23 anonim ***** válasza:
szívesen.
2012. dec. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!