Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha az ember családtagja...

Ha az ember családtagja balesetet okoz, és belehal a sérülésbe ő is, illetve a másik sofőr is, az okozó családtagjait érheti valami jogi hátrány, beperelheti őt a másik fél hozzátartozója? Elméleti kérdés, érdekel, hogy rendelkezik a jog.

Figyelt kérdés

2012. dec. 5. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
"A fiúkon nem lehet behajtani az apák vétkét" - azaz, ha a vétkes életét vesztette, a családtagokat nem lehet felelősségre vonni. Ilyen alapon, ha gyilkosság esetén tudják ki volt a tettes, de az szökésben van és nem találják meg, akkor a családját bebörtönözhetnék. Ami az anyagi következményeket illeti, azért van a felelősségbiztosítás, hogy ilyen esetben a biztosító álljon helyt a vétkes által okozott károkért.
2012. dec. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És mondjuk a hozzátartozók nem indithtanak pert/ kérhetnek még több vagyoni kártérítést per útján?
2012. dec. 5. 17:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen alapon? Ha teszem azt én hülye vagyok, arról más nem tehet. Eleve egy gyökér, aki perelne ilyesmiért.
2012. dec. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak érdekel, van-e rá jogi alapja?
2012. dec. 5. 17:35
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem, mégis milyen alapon?
2012. dec. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha valamit akar, menjen a biztosítóhoz, ahogy már az egyik válaszban is benne van.
2012. dec. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha lehetne ilyet és ezen pénzt lehetne nyerni, nagyon sok férj megbuherálná a kicsapongó, őt megcsalő felesége autóját, ha tudja, hogy városon kivül főúton megy vele. Illetve a kamasz, aki utálja a szüleit, stb. Nem létezik ilyen ilyen jog, valaki megpróbálná, azonnal elutasítanák. Cégeket szoktak kizárólag perelni, ha a szolgáltatásuk közben valaki meghal. Ez pedig egészen más dolog.
2012. dec. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen már nagyon régóta nincs a magyar jogrendben.
2012. dec. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ugy ertem, a baelesetet edesanyam okozza, amelybe tobben meghalnak, anyam es az en nevemen fele fele aranyban van tobb millios vagyon,ingatlanok kozos tulajdonba, ilyenkor az o reszet perelhetik?
2012. dec. 6. 01:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Mivel a balesetet okozó sem élte túl, így szerintem ez az ügy le van zárva.
2012. dec. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!