Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagyobb kategóriával rendelkez...

Nagyobb kategóriával rendelkező sofőrök! Ti megbíztok egy sima B kategóriás sofőrben, nyugodt szívvel beültök mellé?

Figyelt kérdés

Páróm nagy kategóriával rendelkezik, profi sofőr. Ahogy összehasonlítom az ismerőseim vezetési stílusát az övével, már besem merek ülni a B kategóriás sofőrök mellé. Sokkal több mindenre figyel, jobban megtudja becsülni az autók sebességét és távolságát elsőbbségadáskor, nagyon jól parkol.


25/N


2012. dec. 7. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Nekem B kategóriám van, mióta megszereztem eltelt egy pár évtized, és pár millió km... A friss jogsis, és az átlagos úrvezetők mellett nagyon én sem érzem magam biztonságban... Lásd, pesti autósok, akik a gázt tudják nyomni ismerős terepen, hóban, valamint ha új terepen kell autózni, elfogy a tudomány. Az átlagos úrvezetők megmaradtak annál a tudásnál, amit az autósiskolában megtanítottak nekik. Lásd pl: "benzines autóval nem lehet elindulni gáz nélkül, csak a diesellel", vagy pl "kiégeti a retinámat a ködzárófény, mert ne veszi észre a paraszt, hogy két méterre megyek mögötte"... Ilyen az átlagos autós.
2012. dec. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert akinek nagyobb kategóriája van, az biztos sokkal többet vezet, mint egy átlagember B kategóriával. Az ilyen járműveknek hatalmas méreteik vannak, ezért kell jobban figyelni, valamint max. 90-100 km/h-vel mennek nagyon hosszú távokat, és megszokják, hogy ilyen tempóval is lehet jól haladni. Ezek után megszokásból személyautóval is igy mennek.
2012. dec. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy egy nagyobb teherautóban jobban át lehet látni a forgalmat, még akkor is, ha nem látsz i hátra. Magasan ülsz, jók a tükrük már az újabb kocsikon. Van, hogy megszokásból személygépkocsival is merőlegesen állok rá a kereszteződésre, mint teherautóval. Vagyis lehet benne valami, hogy az ember megszokja a másfajta tempót és stílust. De öt perc alatt át lehet szokni. Valójában a tapasztalat és az önképzés a lényeg. Én úgy érzem, hogy még mindig tanulok, pedig már 11 éve vezetek (hivatalosan) és szerintem addig fogok, amíg vezetek.


28/F

2012. dec. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

#1"Lásd, pesti autósok, akik a gázt tudják nyomni ismerős terepen, hóban, valamint ha új terepen kell autózni, elfogy a tudomány."


Gyönyörűen felvázoltad,csak a dolog éppen fordítva működik.

A vidéki autós forgolódik pesten,mint tollascigány a szélben!Egyszerűen pánikbaesnek a pesti forgalomtól,saját bevallásuk szerint is.

Aki pesten tud vezetni deffenzíven,azzal nemlesz semmi probléma,hidd el!

2012. dec. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem az számít, hogy B kategóriás, vagy magasabb. Az számít, mennyit vezet, és milyen körülmények közt.


Hogy a két sarkított példát említsem.


Aki a fővárosban nagyon jól vezet, az még nem jelenti, hogy nem fog tötymörögni vagy ami sokkal rosszabb, veszélyes helyzetbe sodorni magát a kanyargós hegyi utakon. Akinek meg már a kisujjában vannak a hegyi utak, és dinamikusan, biztonságosan vezet ott, nem garancia arra, hogy egy pesti kereszteződésben keresztbe fossa magát. Aki ritkán autózik, vagy gyakran, de mindig csak ugyanott, a környéken, nem tud tapasztalatot szerezni, hogy nekem biztonságérzetem legyen mellette. Ha valaki gyakran vezet, és változatos helyeken, azzal semmi baj nincs. Mondom ezt úgy, hogy csak B kategóriám van. Még mindig tanulom a vezetést, pedig már isten tudja, hány kilométer van a hátam mögött. Én az Északi középhegységben lakom, és ott szereztem anno a jogsim. Saját tapasztalatom volt, hogy nagyon jól vezettem már a hegyvidéken, de mikor először Pesten voltam, elég kényelmetlenül éreztem magam. Másodszorra már nem annyira. Utána a pesti közlekedésbe is beletanultam. Az számít igazán, hogy mennyi kilométert tett meg, és mennyire változatos helyeken. Szóval nem a kategória a lényeg, hanem a rutin. Egy biztos, aki azt mondja magáról, hogy ő aztán igazán jó sofőr, akkor már elszállt a bizalom.

2012. dec. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem.


De igazából embere válogatja. Ültem már olyan úrvezető mellett aki nagyon jól vezetett,és ültem olyan mellett aki sokat vezetett már de majd össze xartam magam a hajmeresztő mutatványai mellett. Csak magamban és a saját képességemben bízom,és utálok utasként autóban ülni.

2013. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 DR. ZIRR-ZURR válasza:

Kedves kérdésfeltevő!


Neked van jogsid?? Mert szerintem közöd nincs a vezetéshez a kérdés feltevéséből adódóan!! A rutin számit ,nem az,hogy milyen kategóriájú a jogosítványod!!

2013. máj. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!