Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen büntetés jár ezért?

Bajer kérdése:

Milyen büntetés jár ezért?

Figyelt kérdés
Egyszer megálltam a STOP táblánál kocsival. Erre a mögöttem érkező barom megelőzött, áthajtva egy záróvonalon+tilos előzni kereszteződésben, utána kis ívben balra fordult, irányjelzőt nem használt, végül áthajtott a csíkozott forgalom elől elzárt területen. Senki más nem volt a közelben, engem sem veszélyeztetett, de ezekért a dolgokért mivel lett volna büntethető az illető?

2012. dec. 10. 03:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy 300.000-es bírság + jogosítvány bevonás örökre. De ez csak ábránd. Mellesleg hol történt ez?
2012. dec. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ez akkor aranyos, mikor abban az utcában ahová kanyarodott áll a rendőr :) ... az ilyen majom módszeresen megsérti az összes közlekedési szabályt, legkevesebb a főbelövés ami jár neki
2012. dec. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Gondolom valami drágább autó volt. Azok meg leszarják a birságot, meg a kreszt is nagy ivben. Ott van a zsebükben, amivel lefizetik a rendőrt és még büntetőpontokat se kapnak igy.
2012. dec. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Semmilyen. Magyarországon legalábbis.
2012. dec. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy politikus vagy sapkás, szuzukis tanárember :D
2012. dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy ezüst VW Sharan volt és a Fehérvárt nyugatról elkerülő út és a 7-es főút kereszteződésében volt, mindketten a Balaton irányába fordultunk.
2012. dec. 10. 15:04
 7/12 anonim ***** válasza:
Jah... Hát az nem egy fúúú de komoly luxusautó. Biztos csak iszonyúan sietett valahová, nem lehet tudni. Vannak a bunkó száguldozók és vannak akik tényleg sietnek. Mindkettővel találkoztam már. Természetesen előbbiek vannak többen, de először sohasem lehet tudni miért siet annyira és hova. Lehet életet ment, terhes feleség, szívinfartusos utas, kapott egy telefont, hogy veszélyben a gyermeke élete, nem lehet tudni.
2012. dec. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 T5- ***** válasza:
33%

"Senki más nem volt a közelben, engem sem veszélyeztetett.."


Akkor meg nem értem mit' kell hisztizni, ha megbütetik az ő dolga egészen addig, amíg másnak ezzel kárt vagy kellemetlenséget nem okoz. Mindenki úgy tud háborogni egy záróvonalon előzésért, de azt, hogy ő szabálytalan vagy akadályozza a forgalmat az nem érdekli, mert mondjuk "én 65-tel megyek a főúton is mert nekem úgy kényelmes ééés?".

Mi van akkor ha kapott egy fontos telefont és mondjuk nem volt egy perc ideje sem. Mi van ha szimplán tényleg csak "barom"? Nem tudhatod.


Ezek a netszájhősök meg a kedvenceim... "legkevesebb a főbelövés ami jár neki"...igen méghozzá rituálisan, az autót meg gyúccsuk fel és a a csalággyát kínozzuk meg, vágjuk a falhoz a gyerekeit, hogy ne is legyen az ilyennek még utágyya se... inkább nem is mondok semmit. Hülye fsz.

2012. dec. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akár életet ment, akár időre kell oda érnie valahova, az nem indok az ilyen vezetésre. Míg megmenti a gyereke életét, elveszi 3 másikét az utcán. Nem való a kezébe autó.
2012. dec. 10. 17:45
 10/12 anonim ***** válasza:

Kimaradt a történetből, hogy mennyi ideje álltál a stoptáblánál, el akartad-e még engedni a látóhatár szélén felbukkanó 40-el poroszkáló kalapos Skodást, meg ilyesmi. Stoptáblánál az ember megáll, körülnéz, ha befér úgy hogy senkit nem kényszerít lassításra, akkor határozottan elindul és áthalad. Erre elegendő egy 2-3 másodperces megállás.

Mivel a fent említett ezüst Sharan balesetet nem okozott (ha jött volna valaki a védett úton, nem tudta volna végrehajtani a fenti manővert), feltételezem hogy te is valami utcahossznyi távol levő fél pec múlva odaérő járműnek akartál elsőbbséget adni.


Nekem erről a történetről inkább az akadályozás jut eszembe:

Akadályozás, ha valaki a közlekedés más résztvevőjét annak szándéka szerinti menetében, mozgásában, továbbjutásában gátolja, hátráltatja, a célzottól eltérő közlekedési magatartására (pl. fékezésre vagy irányváltoztatásra) kényszeríti.

2012. dec. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!