Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért büntetnek meg, ha nem...

Miért büntetnek meg, ha nem használom a biztonsági ővet? Ha balesetem lesz, magamban teszek kárt, nem másban. Kinek, mi köze hozzá? Én bajom.

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 19:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha előre kifizeted 30 éves kórházi számládat, es nincs egy fillér tartozásod sem bankok fele, ha a családod nem fog kártérítést kerni senkitől,ha megnyuvadsz,akkor szerintem kérvényezheted Sólyom Lászlónál,hogy rad ne vonatkozzon ez a szabály! :-)
2009. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ez nem a te egyéni döntésedre van bízva : a törvény rád is vonatkozik!

Ha nem kötöd be a biztonsági övet, akkor megbüntetnek.

Ha vezetés közben mobilozol, megbüntethetnek.


Ilyen egyszerű!

2009. aug. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Viszont ha ütközés esetén kirepülsz az ablakon,csúnyán beszennyezed az aszfaltot,az ember 75%a víz,húgy meg bélsár.
2009. aug. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ostoba szabály, mint ahogy van még pár.....
2009. aug. 21. 19:45
 5/18 anonim válasza:
100%
Azért büntetnek meg ha nem csatolod be az övet, mert egyáltalán nem mindegy, hogy kirepülsz egy ütközés közben az autóból vagy sem, meghalsz-e vagy sem. Azért nem, mert ha esetleg a másik fél a hibás az ütközésben, nem mindegy, hogy a halálodért vagy csak a sérülésed okozásáért kell-e bűnhődnie. Más a jogkövetkezmény halált okozó testi sértés minősítés esetén.
2009. aug. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
És ha karambolozol valakivel és ő a hibás annak nem mindegy, hogy beledöglesz (már bocs...) vagy megúszod pár karcolással. Mert vagy megússza egy pénzbüntivel és esetleg jogosítvány elvétellel, vagy hűvösre teszik egy időre...
2009. aug. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az Ővet nem is kell bekapcsolni max az övet. A legidegesítőbb helyesírási szabálytalanság:@

Egyébként meg senkit nem érdekel hogy te bekötöd-e magadat, ha neked jó az hogy fizeted minden hónapban a büntetést akkor nincs semmi gond. Meg esetleg egyszer elszállsz a kocsiból, meghalsz, utána a hozzátartozóid fizethetik a temetést az pedig nem kis összeg a mai világban. Azért gyűjtögess, hogy ha ez bekövetkezik ne a te hozzátartozóidnak fájjon a feje hogy eltakarítsanak. Szóval igen, a te bajod!

2009. aug. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

vagy nem minegy, hogy beb*szod a fejed a szélvédőbe és tömegkarambolt okozol, vagy visszaránt a biztonsági öv, és még tudod irányítani az autót, és esetleg a melletted ülők sem halnak meg...

de amúgy marha nagy fáradság bekapcsolni...

2009. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam karácsonykor látogatóba az intenzív osztályon, ahol feküdt egy kislány, aki nem kötötte be az övet, és az koccanáskor megfejelte úgy a szélvédőt, hogy komába került.

Szóval, ha láttad volna az ott aggódó szülő arcát, akkor bekötnéd, mindig!

2009. aug. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért te nagyeszű, mert igenis kárt teszel másban, ha olyan baleseted lesz, mert egy ütközésnél a szélvédőn kirepülve agyoncsaphatod a másik autó utasait, vagy a saját autódban levő bekötött felnőtteket, gyerekeket.


Neked fing.od sincs az egészről, el kéne venni a jogsidat !!

2009. aug. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!