Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagyon nagy bajban vagyok....

Nagyon nagy bajban vagyok. Balesetem volt a szüleim autójával és gond van a biztosítással[? ]

Figyelt kérdés

Az eset

Augusztusban Ukrajnában voltam édesapámék autójával,tudtak róla nem ez a gond.

Leparkoltam,erre egy teherautós "y manőverrel" kanyarodott és rátolatott az én autómra.

Hívtuk a rendőrséget,vettek vért,csináltak kárlapot mindent.Nem én vagyok a hibás.

Ugye nekem csak kötelezőm van,nincs kaszkóm.

Elkezdtem itt utánajárni a biztosításnak,mivel az autó jelenleg használhatatlan-motorháztető nyomorodott össze,úgy hogy nem lehet felnyitni!-Alig sikerült,a határon megbeszélnem,hogy hazaengedjenek a felnyitása nélkül.


DEEEEEE

Csináltattam itt szakértői véleményt.Kárfelvették az autót.A kár ára: 289.000 FT.

Minden levélre a magyar biztosítom Kb csak ezeket válaszolja.


"Tájékoztatjuk,hogy a tárgyi balesetről eredő kártérítési igény kizárólag az okozó felelősségbízotsítójával szemben érvényesíthető.Sajnos sem irodánk,sem magyar biztosító társaságok nem illetékesek a kár rendezésére".


DE EZT NEM ÉRTEM.Magyar vagyok,magyar autó,külföldi baleset,MINEK FIZETEK ROHADT BIZTOSÍTÁST?!!?!?!?!


Felvettük a kapcsolatot az ukrán biztosítóval,ők azt mondták,hogy rendben foglalkoznak az esettel,DE kell nekik a MAGYAR Biztosítótól egy hivatalos levél a kárral kapcsolatban.Szóval nem magánszemélyként próbálkozzak,hanem a bíztosíton keresztül.

Erre a MABISZ (bizt) azt válaszolta,hogy nem küldenek semmilyen hivatalos ügyet ukrajnába.


Ki vagyok bukva,teljesen belebetegedtem már.Össze-vissza rugdosnak.

Már rengeteg pénzt elvett a biztosítás.Ugye Ukrajnában a kárfelvétel pénzbe került kb 20asba.Itthon 30ba.

Aztán kell nekem ukránul beszélő ember,aki tudott telefonálni..az is volt pár ezer.


Valaki segítsen,könyörgöm.Hova forduljak?Kinek írjak?MABISZ szarik a fejemre. :'(


2011. okt. 11. 23:20
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:

Az Ukrán biztosítónak van kapcsolata a MABISZ-al.

DE hivatalosan kell tőlük a levél.

De csak annyit írnak,hogy nem foglalkoznak az esettel.MABISZ-rohadt mábisz.

3.levelemre már nem is válaszolnak.

2011. okt. 11. 23:23
 2/36 A kérdező kommentje:
Ja igen,MABISZ mondta,hogy ha ukrán autó itt kerül balesetbe azzal foglalkoznak,ha viszont magyar kint akkor nem.
2011. okt. 11. 23:25
 3/36 anonim ***** válasza:
Lehet jobban járnál egy ügyvéddel.
2011. okt. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Szegények vagyunk.Az ügyvéd is rohadt sokba kerülne:S

Gondolj bele,ennyi erővel szinte magamnak megcsinálhatnám az autót. =(

2011. okt. 11. 23:27
 5/36 A kérdező kommentje:

[link]


hol lehet itt olyat találni,hogy személyesen panaszkodhassak valami fejesnek?

Tucatnyi űrlapot kitöltöttem már.

2011. okt. 11. 23:32
 6/36 anonim válasza:
Házon kívül????? ...hátha segítenek.
2011. okt. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

"...DE EZT NEM ÉRTEM.Magyar vagyok,magyar autó,külföldi baleset,..."


Fogalom zavarban vagy.

A kötelező lényege, hogy a károkozó biztosítója fizeti a kárt.

Te azért fizeted a biztosításod, mert ha valakibe belerongyolsz majd, akkor az illetőnek kifizetik a kárárt (a tiedet nem).


A te esetedben az ukrán volt a hibás.

Van az ukrának magyar felelőség biztosítása???

NINCS!

Akkor mit várod el, hogy fizessen?


Az az egyetlen lehetőség ha az ukrának volt valamilyen (ukrán) biztosítása és az ő biztosítója fizet neked, ah erre kötelezett (vagy igen vagy nem).

Szóval hagyd békén a magyar biztosítókat.

2011. okt. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Mi az,hogy hagyjam békén?Az ukrán biztosítótól kell egy hivatalos levél az ukrán biztosító számára!!!!!MERT van köztük összeköttetés,ezt mondták az ukránok és ezt alátámasztották a magyarok is.

DE a magyarok nem hajlandóak kapcsolatba lépni az ukránokkal-EZ A BAJOM. Hogy hivatalos levelet kérnek nem magánszemélytől.

2011. okt. 11. 23:41
 9/36 anonim ***** válasza:
Amúgy amit csinálni akarsz az kb olyan mintha a Nokia ügyfélszolgálatát basz.gatnád, hogy elromlott a Sony telód és mi az hogy nem segítenek.
2011. okt. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Már miért kellene egy külföldi baleset esetén a magyar biztosítónak bármit tenni???

Értsd már meg, a kötelező csak a te kár okozásodra vonatkozik magyar földön.

2011. okt. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!